ХАРКІВСЬКІ КОМУНІСТИ ПОЗИВАЮТЬСЯ З ОБЛРАДОЮ - Політика - dt.ua

ХАРКІВСЬКІ КОМУНІСТИ ПОЗИВАЮТЬСЯ З ОБЛРАДОЮ

18 січня, 2002, 00:00 Роздрукувати Випуск №2, 18 січня-25 січня

Виборча кампанія в Харкові, схоже, починається судом. Позиватися вирішила одна із впливових організацій регіону — комуністична...

Виборча кампанія в Харкові, схоже, починається судом. Позиватися вирішила одна із впливових організацій регіону — комуністична. Комуністи незгодні з рішенням сесії Харківської облради про створення обласної територіальної виборчої комісії з виборів депутатів, бо вона ущемляє їхні права, закріплені Конституцією України. Своє рішення звернутися до суду лідери обласної та міської організацій депутат Верховної Ради Алла Александровська та Олексій Перепелиця мотивують так:

— При підготовці до розгляду і під час розгляду на сесії головою обласної ради В.Тяглом не дотримано вимог п.2 ст.14 Закону України про вибори в місцеві ради. При формуванні проекту рішення голова Харківської обласної ради В.Тягло взяв до уваги лише 15 пропозицій політичних партій, громадських організацій, які першими надійшли в облраду. Не взято до уваги пропозиції дев’яти політичних партій, які мали закріплене законом право на те, щоб сесія розглянула їхніх кандидатів у територіальну виборчу комісію. Таким чином, депутати облради не мали повної інформації щодо якісного і кількісного складу запропонованих партіями кандидатур, не мали можливості ухвалити зважене рішення, і територіальну комісію сформовано з порушенням вимог закону. Рішення сесії має бути переглянуте з урахуванням вимог законодавства.

Голова Харківської облради Володимир Тягло переконаний — порушень немає, право винесення списку на сесію за законом належить голові, чим він і скористався, депутати за склад виборчої комісії проголосували.

Залишається додати, що в списку, винесеному на голосування, виявилися три пропозиції блоку «За єдУ» — Партії регіонів, НДП й Аграрної партії, дві пропозиції від блоку Демократичної партії і «Демсоюзу», пропозиції обласної організації партії Національно-економічного розвитку України, Ліберальної, Соціал-демократичної (об’єднаної), Української республіканської, об’єднання «Жінки за майбутнє» і Спілки жінок Харківщини, Червоного Хреста та Спілки юристів, об’єднання профспілок.

На розгляд сесії не було винесено пропозицій комуністів, соціалістів, «Собору», Рухів, ПРП, зелених, «Батьківщини».

На запитання одного з депутатів облради — чому в списку немає пропозицій від опозиційних сил — Володимир Тягло на сесії відповів: «В Україні немає закону про опозицію, а отже, немає й опозиції».

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №43-44, 16 листопада-22 листопада Архів номерів | Зміст номеру < >
Вам також буде цікаво