Грузія готова направити повторний запит у Польщу про екстрадицію Саакашвілі

Поділитися
Грузія готова направити повторний запит у Польщу про екстрадицію Саакашвілі © Саакашвілі/Facebook
Раніше Грузія вже відправляла відповідний запит.

У разі, якщо Міхеіл Саакашвілі вирішить надовго залишитися на території Польщі, куди його в понеділок вислали з України, грузинська сторона направить Варшаві запит про його екстрадицію. Про це заявив член парламентської більшості Грузії Олександр Кантарія в ефірі грузинського телеканалу "Палитраньюс.

"Якщо Саакашвілі влаштується в Польщі і там буде переміщатися, то запит буде направлений і туди", - сказав депутат.

У свою чергу міністр юстиції Грузії Тея Целукиани напередодні ввечері в ефірі грузинського Першого каналу зазначила, що Грузія в 2017 році вже направляла в Польщі запит про екстрадицію екс-президента Міхеїла Саакашвілі, коли він там перебував. Проте в нинішній ситуації Грузія не може відразу ж звернутися до польської сторони з новим вимогою про екстрадицію Саакашвілі, для відповідних процедур необхідно час.

"Ми не можемо вимагати від польської держави відреагувати сьогодні ж або завтра, так як в європейських країнах, як і у нас, так і в Польщі, і в Західній Європі, існують одні й ті ж процедури. Ми є членами однієї європейської конвенції про екстрадицію. Це кілька судових інстанцій, на що потрібен час і якщо ці процедури почнуться в Польщі, можливо, ми зможемо говорити про якісь результати", - сказала Цулукіані.

Що стосується України, то, як зазначила міністр, грузинська прокуратура не знімала вимогу про екстрадицію Саакашвілі і не зніме.

"Відповідно, воно було в силі, але яке рішення прийняли б, це повинні були вирішувати в українській державі. У них було два вибору і сьогодні ми побачили, що вони взяли друге рішення, тобто здійснили видворення цієї особи із їх території в країну, звідки він у свій час в'їхав на територію України", - сказала глава грузинського Мін'юсту.

Нагадаємо, що Міхеїла Саакашвілі затримали в понеділок, 12 лютого, в київському ресторані "Сулугуні" бійці спецпідрозділу ДПСУ.

Через кілька годин після його затримання його чартерним рейсом відправили до Варшави. Прикордонна служба Польщі підтвердила, що Саакашвілі прийняли в рамках процедури реадмісії, ініційованої Державною міграційною службою України.

26 липня минулого року в ДМСУ повідомили про те, що президент України Петро Порошенко підписав указ про позбавлення Міхеїла Саакашвілі громадянства. Приводом для рішення стало те, що екс-президент Грузії не згадав в анкеті про те, що перебуває в розшуку на батьківщині.

10 вересня Саакашвілі і його прихильники прорвали кордон ДПСУ на кордоні з Польщею. В Україні політик попросив політичний притулок, але у ДМС відмовилися розглядати заяву Саакашвілі.

25 жовтня Саакашвілі отримав в Адміністрації президента документи про припинення його громадянства і заявив про намір оскаржити відповідне рішення.

У свою чергу 5 лютого Саакашвілі програв апеляцію в Окружному адміністративному суді Києва щодо надання йому статусу біженця.

Таке рішення відкрило дорогу для екстрадиції політика з України як особи без громадянства.

Детальніше про скандал із затриманням Саакашвілі та його конфлікт із президентом Петром Порошенком читайте у статті Сергія Рахманіна "Двоє на дірявому даху" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Підготував/ла Ирина Знась
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі