Гройсман заявив про готовність до парламентських виборів у випадку дострокового розпуску Ради

Поділитися
Гройсман заявив про готовність до парламентських виборів у випадку дострокового розпуску Ради Гройсман заявив про необхідність "зміни системи"
Голова уряду збирається повернутися до Верховної Ради в якості депутата.

Прем'єр-міністр Володимир Гройсман висловив готовність знову балотуватися в народні депутати, в тому числі, у разі дострокового припинення повноважень Верховної Ради восьмого скликання. За підтримки якої політичної сили він збирається йти на вибори, глава уряду не уточнив.

"Я ніколи не приховував того, що братиму участь у парламентській кампанії. Так як вважаю, що ще дуже багато треба зробити і для цього необхідно розумна більшість, розумна коаліція в українському парламенті", - заявив Гройсман в ефірі телеканалу ICTV в неділю ввечері, 14 квітня.

Відповідаючи на питання про можливість розпуску парламенту у разі перемоги на президентських виборах Володимира Зеленського, прем'єр-міністр запевнив, що дата проведення виборів його особливо не турбує.

"Я до виборів готовий. Я розумію, що вибори будуть у 2019 році. На місяць раніше чи на місяць пізніше - це не має такого великого значення", - зазначив голова уряду.

Гройсман також заявив, що проміжок між виборами президента і парламенту необхідно використовувати для "зміни системи".

"Якщо цього не відбудеться, то ми наступимо на ті ж граблі, на які наступали вже не один раз. Треба міняти систему, щоб ця система приводила нових людей, і ці нові люди змінювали ситуацію і життя в країні", - пояснив свою позицію прем'єр.

Як пише заступник головного редактора DT.UA Сергій Рахманін, команда Володимира Зеленського у разі його перемоги на виборах президента розглядає варіанти розпуску Верховної Ради і шантажу депутатів для їх примусу до співпраці. Рішення про дострокове припинення повноважень парламенту може бути прийнято з допомогою Окружного адмінсуду, який у березні зажадав від Верховної Ради документального підтвердження існування коаліції.

Оглядач підкреслює, що якщо відповідні документи не будуть надані, у суду буде привід встановити, що коаліція відсутня як мінімум з 28 лютого 2019 року. 30 днів, відведених на формування нової, закінчилися наприкінці березня. Отже, у переможця президентських виборів, якщо він обопрется на рішення ОАС, з'являться формальні підстави припинити повноваження ВР одразу після прийняття присяги.

Конструктором оригінального "капкана для Ради" джерела називають Андрія Богдана – особистого адвоката олігарха Ігоря Коломойського і головного юридичного радника штабу Зеленського.

Детальніше про можливості дострокового розпуску Ради читайте у статті Сергія Рахманіна "Дострокові парламентські вибори – міфи і реалії" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі