ГПУ зупинила справу проти Саакашвілі через звернення до Нідерландів

Поділитися
ГПУ зупинила справу проти Саакашвілі через звернення до Нідерландів ГПУ очікує від Нідерландів відповіді за фактом запиту про надання міжнародної правової допомоги
Досудове розслідування у кримінальному провадженні проти Саакашвілі зупинено в зв'язку із запитом Нидерландам щоо слідчіх дій з участю Саакашвілі.

Генпрокуратура 6 березня зупинила розслідування справи за підозрою екс-президента Грузії, лідера "Руху нових сил" Михеїла Саакашвілі у вчиненні злочину, сказано в постанові Генпрокуратури, повідомляє прес-служба РНС.

У постанові зазначено, що досудове розслідування у кримінальному провадженні проти Саакашвілі зупинено у зв'язку з необхідністю виконання процесуальних дій у межах міжнародного співробітництва".

"Королівству Нідерланди був направлений запит про надання міжнародної правової допомоги для виконання процесуальних і слідчих дій з участю Саакашвілі. Відповідно до КПК досудове розслідування може бути зупинене після повідомлення особі про підозру у разі, якщо є необхідність виконання процесуальних дій у межах міжнародного співробітництва", - йдеться в постанові ГПУ.

24 лютого Генеральна прокуратура направила міжнародно-правове доручення правоохоронним органам Нідерландів, в якому просить взяти у лідера партії "Рух нових сил" Міхеіла Саакашвілі зразки голосу для розслідування кримінального виробництва.

Адвокат лідера партії "Рух нових сил" Міхеіла Саакашвілі Руслан Чорнолуцький заявив в ефірі телеканалу "News One" в суботу, що вважає нонсенсом дане Генеральною прокуратурою України доручення правоохоронним органам Нідерландів з проханням взяття у Саакашвілі зразків голосу.

Нагадаємо, що 12 лютого Міхеіла Саакашвілі, якого президент Петро Порошенко позбавив українського громадянства, видворили з України.

Політика затримали бійці спецпідрозділу ДПСУ в київському ресторані й уже через годину чартерним рейсом відправили до Варшави. Прикордонна служба Польщі підтвердила, що Саакашвілі прийняли в рамках процедури реадмісії, ініційованої Державною міграційною службою України.

При цьому в ДМС не знають, хто організував і оплатив переліт Саакашвілі, вартість якого, за інформацією журналістів проекту "Схеми", склала 8 тисяч євро.

Після видворення з України ДПСУ на три роки заборонила Саакашвілі в'їзд.

Саакашвілі пообіцяв знайти спосіб легально повернутися до України та відновити своє українське громадянство, а також подав судові позови проти МВС, ДПСУ та ДМС.

Детальніше про видворення політика з країни читайте в матеріалі DT.UA "Як влада видворяла Міхеіла Саакашвілі, і що з ним зараз".

Про скандал навколо Саакашвілі та його конфлікт із президентом Петром Порошенком читайте у статті Сергія Рахманіна "Двоє на дірявому даху" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі