ГПУ продовжить слідчі дії проти Саакашвілі попри депортацію підозрюваного

Поділитися
ГПУ продовжить слідчі дії проти Саакашвілі попри депортацію підозрюваного В Україні проводитимуть слідчі дії без Саакашвілі
Однак у відомстві поки не знають, у який спосіб продовжувати розслідування.

Генеральна прокуратура України продовжить розслідування справ щодо лідера партії "Рух нових сил" Міхеіла Саакашвілі попри те, що його вже депортували з України, передає "УНІАН" з посиланням на прес-секретаря генпрокурора Ларису Сарган.

Представник відомства наголосила, що досудові розслідування в кримінальних провадженнях щодо Саакашвілі не закриті, вони триватимуть і далі. Однак наразі в ГПУ не знають, яким чином проводитимуться слідчі дії без підозрюваного. Сарган повідомила, що у вівторок прокуратура "визначиться з вирішенням цієї проблеми".

Разом із тим, вона зазначила, що операція Держприкордонслужби України з видворення Саакашвілі до Польщі стала для Генеральної прокуратури несподіванкою, оскільки прикордонники не попереджали про це ГПУ.

Додамо, що Міхеілу Саакашвілі інкримінують порушення за ч.2 статті 256 КК (сприяння учасникам злочинних організацій та приховування їхньої злочинної діяльності). Його підозрюють у змові з олігархом-втікачем Сергієм Курченком та отримання від нього грошей на організацію низки акцій в Україні, метою яких було дестабілізувати ситуацію в країні.

6 лютого генпрокурор Юрій Луценко заявив, що найближчим часом на Саакашвілі чекає чергова серія допитів.

Нагадаємо, що Міхеїла Саакашвілі затримали в понеділок, 12 лютого, в київському ресторані "Сулугуні" бійці спецпідрозділу ДПСУ.

Через кілька годин після його затримання його чартерним рейсом відправили до Варшави. Прикордонна служба Польщі підтвердила, що Саакашвілі прийняли в рамках процедури реадмісії, ініційованої Державною міграційною службою України.

26 липня минулого року в ДМСУ повідомили про те, що президент України Петро Порошенко підписав указ про позбавлення Міхеїла Саакашвілі громадянства. Приводом для рішення стало те, що екс-президент Грузії не згадав в анкеті про те, що перебуває в розшуку на батьківщині.

10 вересня Саакашвілі і його прихильники прорвали кордон ДПСУ на кордоні з Польщею. В Україні політик попросив політичний притулок, але у ДМС відмовилися розглядати заяву Саакашвілі.

25 жовтня Саакашвілі отримав в Адміністрації президента документи про припинення його громадянства і заявив про намір оскаржити відповідне рішення.

У свою чергу 5 лютого Саакашвілі програв апеляцію в Окружному адміністративному суді Києва щодо надання йому статусу біженця.

Таке рішення відкрило дорогу для екстрадиції політика з України як особи без громадянства.

Детальніше про скандал із затриманням Саакашвілі та його конфлікт із президентом Петром Порошенком читайте у статті Сергія Рахманіна "Двоє на дірявому даху" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі