ГПУ має намір перевірити телефон Льовочкіна у справі про розгон студентів на Євромайдані

Поділитися
ГПУ має намір перевірити телефон Льовочкіна у справі про розгон студентів на Євромайдані Правоохоронці просили доступ до інформації про дзвінки і смс депутата за 4 роки © Андрій Товстиженко, DT.UA
Депутат здивований вимогою слідства надати дані свого телефону за 4 роки.

Печерський райсуд Києва задовольнив клопотання Генпрокуратури про доступ до інформації про дзвінки і SMS-повідомлення екс-глави Адміністрації президента Віктора Януковича Сергія Льовочкіна з листопада 2013 до серпня 2017 року, йдеться в постанові суду, оприлюдненому в Єдиному реєстрі судових рішень.

Як передає Depo.ua, санкція надана Департаменту спеціальних розслідувань ГПУ в рамках кримінального провадження про розгон активістів в ніч з 29 на 30 листопада 2013 року на Майдані Незалежності в Києві. Згідно з матеріалами суду, Льовочкін може бути причетний до даного правопорушення.

Правоохоронці просили доступ до інформації про дзвінки з мобільного екс-глави АП з метою підтвердження або спростування цього факту, а також його можливої причетності до інших фактів незаконної протидії акціям протесту (з 21 листопада 2013 року по 22 лютого 2014 року).

Прокуратура отримає інформацію про номери телефону Льовочкіна, з якими відбувалися з'єднання, дати, час і тривалість дзвінків, а також номери телефонів, з яких надходили і на які відправлялися SMS-повідомлення, із зазначенням дати та часу.

Сам депутат позитивно ставиться до бажання слідства отримати доступ до його телефону, але здивований вимогою надати дані за 4 роки, повідомляє прес-служба народного обранця.

На думку Льовочкіна, винні у насильстві проти студентів повинні бути притягнуті до відповідальності. Він вже три роки співпрацює зі слідством і дав свідчення про те, що йому було відомо у цій справі, зазначають у прес-службі депутата.

"У той же час викликає здивування, що телефонні переговори вилучені не за період студентського Майдану 2013-2014 років, а з жовтня 2013 року по серпень 2017 року. Тобто після отримання Сергієм Льовочкіним статусу народного депутата, коли нічого, навіть віддалено пов'язаного з протестом студентів, вже не відбувалося", - йдеться в повідомленні.

У прес-службі також заявили про те, що такі дії ГПУ є незаконними і можуть бути прикладом політично мотивованих переслідувань представників "Опозиційного блоку" з боку прокуратури.

"Адже наявні у відкритому доступі в реєстрі судових рішень всі подібні судові рішення за будь-якими особами по цій справі передбачали надання інформації про телефонні комунікації за 3 дні, а по Сергію Льовочкіну – за 4 роки", - йдеться в повідомленні.

Також зазначається, що Льовочкін подав у відставку з посади голови Адміністрації президента саме на знак протесту проти дій влади щодо студентського Майдану.

Політик публічно заявляв свою позицію про те, що реальна вина за побиття людей у ніч на 30 листопада 2013 року лежить на екс-главі МВС Віталію Захарченко та "інших особах, які в 2013 році використовували всі можливості тодішньої репресивної машини", додали в прес-службі.

У квітні партія "Опозиційний блок" заявила про незаконне стеження за заступником голови парламентської фракції ОБ Сергієм Льовочкіним, а також зажадала від МВС припинити її. У міністерстві і Нацполіції організацію стеження за депутатом заперечують.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі