Горизонтальна реформа держуправління в Україні отримала 3 з мінусом - Політика - dt.ua

Горизонтальна реформа держуправління в Україні отримала "3 з мінусом"

16 вересня, 2018, 16:36 Роздрукувати

Орієнтовані на громадян сервіси — 2. Адміністративна процедура — 0.

© Василь Артюшенко, DT.UA

Організація SIGMA, що заснована OECD та ЄС для оцінки якості держслужби, сервісів і управління в країнах світу, підготувала звіт по Україні за 2017-го і до середини травня 2018 року. Загальна оцінка ключовій горизонтальній реформи в Україні — 3 з мінусом з 5 можливих балів.

Про це у своїй статті для DT.UA пише Алла Котляр. За її словами, єдина п'ятірка у звіті за адекватність надання і обсяг публічних послуг і адмінсервіси. Позитивно оцінюються результати в адміністративному судочинстві. Все інше виглядає сумно.

"Якість стратегічних засад реформи — 3. Ефективність її реалізації — 2. Повний провал у фінансовій частині реформи — фінансові стратегії не співвідносяться з реформою, хоча повинні йти рука об руку. Фінансова стійкість реформи оцінено в 0. Підзвітність і координація — 3. Загальним недоліком у всіх сферах, на думку експертів, є те, що обсяги фінансових ресурсів, необхідних для реалізації законопроектів, стратегій та ініціатив з реформування, рідко прораховуються належним чином, — пише оглядач. — Якість планування держполітики оцінено в 1. У сфері європейської інтеграції — 2, адже саме в цьому була головна ідея створення спеціальних "реформаторських кадрів у міністерствах з гідною оплатою праці за європейські кошти. Спроможність уряду впроваджувати політику, необхідну для зближення із законодавством ЄС, оцінена експертами SIGMA на 1. Передбачуваність і доступність актів уряду — 3. І окремо передбачуваність і розуміння політик уряду для бізнесу — 0. Причина, по якій бізнес залишається в тіні і бюджет недоотримує кошти".

Автор зазначає, що створена мережа ЦНАПів, але більшість з них не принесли бажаних результатів. Орієнтовані на громадян сервіси — 2. Адміністративна процедура — 0. Якість здійснення урядом моніторингу та звітності — 3. Прозорість, відкритість і законність процесу прийняття рішень — 3.

"Через відсутність відкритої інформації про розміри зарплати держслужбовців і прямого втручання керівника в розміри премії справедливість і змагальність системи винагород (премій) оцінено в 1, як і чесність та відкритість процедур по оплаті праці з заохоченням кращих", — підкреслює оглядач.

Детальніше про оцінку реформування влади читайте в матеріалі Алли Котляр "Реформа держуправління: спринтерський забіг не вдався" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

За матеріалами: DT.UA /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Останній Перший Популярні Усього коментарів: 1
  • Евгений Буравлев Евгений Буравлев 16 вересня, 17:46 Про яку реформу може йти мова, якщо чисельність працівників системи державного управління за роки незалежності зросла майже на порядок. І це за умов коли відбулися компютерізація, формування електронних баз даних, електронній документообіг тощо. Штати системи державного управління накопичили "папєрєдніков" у декількох поколіннях, переважно складених із зручних людей. Державна система, як система, котра не оновлюється, давно перейшла у стадію деградації через закритичне зростання в системі її ентропії. згоден 0 не згоден 0 Відповісти Цитувати ДякуємоПоскаржитись
Випуск №6, 16 лютого-22 лютого Архів номерів | Зміст номеру < >