Горбулін: Розвиток космічних технологій в Україні можливий тільки за рахунок власних зусиль

Поділитися
Розвиток космічних технологій може відбуватися виключно за рахунок власних зусиль, тому що немає ...

Розвиток космічних технологій може відбуватися виключно за рахунок власних зусиль, тому що немає партнерів, зацікавлених допомагати Україні, а успадковані від СРСР технології і структура галузі є частиною неіснуючого цілого.

Про це заявили в своїй статті для «ДТ» директор Інституту проблем національної безпеки Володимир Горбулін і директор Інституту космічних досліджень НАНУ-НКАУ Олег Федоров.

«Тривалий час головним гаслом нашої космічної політики було збереження і розвиток потенціалу галузі. При цьому, як саме собою зрозуміле, передбачалося збереження, оскільки ресурсів для розвитку не було, - відзначають експерти. - Найбільш вдалий і загалом успішний проект використання технологій холодної війни для сучасних потреб — «Морський старт» — зіграв (разом із російськими замовленнями) неоціненну роль у тому, що космічна галузь жива, а Україна має одну з небагатьох високотехнологічних галузей».

Разом з тим, на їхню думку, необхідно усвідомлювати, що успадкований потенціал в космічній сфері є частиною неіснуючого цілого, тому планування власного розвитку на основі збереження успадкованих технологій і структури галузі не має перспектив.

Крім того, план, який реалізується зараз в космічній індустрії, розроблений без врахування українських стратегічних інтересів, упевнені експерти.

«Якщо звернутися до базового принципу ставлення західного співтовариства до високотехнологічних галузей країн колишнього СРСР (сформульований у дослідженні Британського інституту стратегічних досліджень у 1994 році), то він коротко зводиться до терміна incentivness (що означає — заохочення, сприяння), - підкреслюють Горбулін і Федоров. - Йдеться про ліквідацію потенціалу, який може становити загрозу партнерам, і залучення нас у проекти, які їх цікавлять».

«Цей план, можна вважати, реалізований, партнери використовують найкраще з наших напрацювань в інтересах своїх користувачів. Достойна кількість пусків ракет-носіїв українського виробництва сприяє переважно розвитку телекомунікацій на Американському континенті», - відзначили експерти.

Учені також вважають, що розвиток космічних технологій може відбуватися виключно за рахунок власних зусиль країни – оскільки партнерів, зацікавлених допомагати Україні в створенні ракетно-космічної техніки, не існує.

Докладніше про це читайте в статті Володимира Горбуліна і Олега Федорова «Космічна стратегія: не маєш своєї стаєш частиною чужої» в свіжому номері «ДТ».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі