ГоловКРУ порахувало збитки від уряду Тимошенко - Політика - dt.ua

ГоловКРУ порахувало збитки від уряду Тимошенко

18 січня, 2011, 13:38 Роздрукувати

Керівник Головного контрольно-ревізійного управління України Петро Андрєєв заявив, що сума виявлених втрат фінансових і матеріальних ресурсів за час функціонування уряду Юлії Тимошенко досягла рекордного за всі роки роботи ГоловКРУ рівня, і обчислюється десятками мільярдів гривень.

Керівник ГоловКРУ нагадав, що аудит стану національної економіки було розпочато у березні 2010 року за дорученням президента України Віктора Януковича і прем'єр-міністра Миколи Азарова з метою оцінки законності та ефективності використання державних ресурсів за період 2008 - початок 2010.

За словами Андрєєва, значні фінансові порушення, зловживання з державними ресурсами і факти, що свідчать про корупцію у сфері використання державних фінансів та інших активів, встановлені практично у всіх сферах економіки держави.

Під час прес-конференції керівником ГоловКРУ бу
ло наведено цілу низку фактів, що свідчать про суми збитків, заподіяних державному бюджету України.

Зокрема, внаслідок «ручного» управління урядом Тимошенко коштами держбюджету додаткове завантаження на бюджет 2010 року перевищило 5 мільярдів гривень. А за 2009 рік державний борг України зріс на 96,3 мільярда гривень і на 1 січня 2010 склав 227 мільярдів гривень, що на 33,9 мільярда гривень перевищує граничний розмір державного боргу, встановлений Законом про Держбюджет на 2009 рік.

Значні порушення, допущені при виконанні заходів з боротьби із загрозою пандемії «свинячого грипу», призвели до втрат бюджетних коштів на сотні мільйонів гривень.

Окрім того, аудитом встановлено, що під виглядом безкоштовного видання громадянам актів права власності на землю колишній уряд Тимошенко розвернув масштабну передвиборчу кампанію, що коштувала державному бюджету кількох мільйонів гривень.

Доведено також ціл
у низку незаконних дій колишнього уряду під час управління стратегічними запасами держави. Найбільш показовим є приклад з ТОВ «Бабусині рецепти», яке зберігало матеріальні цінності державного резерву, але припинило свою діяльність відразу після отримання від Держкомрезерву коштів на суму 458 мільярдів гривень.

Раніше повідомлялося, що контрольно-ревізійне управління, за результатами аудиту діяльності уряду Тимошенко, виявило порушень на суму майже 53 мільярди гривень. Зокрема зазначалося, що значна частина цих коштів була виведена з держбюджету і використана на передвиборну агітацію Тимошенко.

Зокрема, Андрєєв інкримунував уряду Тимошенко те, що кошти, отримані від МВФ, у сумі 36,1 мільярда гривень були використані на забезпечення поточних потреб держбюджету, замість того, аби витратити їх на погашення зовнішнього боргу.

Нагадаємо, що 13 травня 2010 уряд України підписав контракт з компанією Trout Cacheris, PLLC (США) на проведення аудиту фінансово-економічної діяльності органів державної влади у 2008-2009 роках. Мета аудиту - виявлення нецільового використання коштів, винних у цьому і куди було направлено ці гроші.

14 жовтня міжнародні аудитори заявили, що виявили факти нецільового використання коштів державного бюджету за участю представників уряду Тимошенко.

У свою чергу, колишній перший віце-прем'єр-міністр, перший заступник голови партії ВО «Батьківщина» Олександр Турчинов вважає, що міністр фінансів Федір Ярошенко, який раніше займав пос
аду заступника голови Державної податкової адміністрації, є відповідальним за дії Кабінету міністрів Юлії Тимошенко.

Найбільшим прикладом махінацій було незаконне використання 2,3 мільярда гривень, отриманих за рахунок продажу квот на викиди в рамках Кіотського протоколу. Також зазначалося, що аудитори виявили випадки використання офшорних підставних компаній і фіктивних договорів для продажу автомобілів та медикаментів уряду за завищеними цінами.

За матеріалами УНІАН

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №39, 19 жовтня-25 жовтня Архів номерів | Зміст номеру < >