Голова Венеціанської комісії закликав Київ не зволікати зі створенням Антикорупційного суду

Поділитися
Голова Венеціанської комісії закликав Київ не зволікати зі створенням Антикорупційного суду Президент "Венеціанки" розповів про "радість і задоволення", яких йому завдали українські депутати © armradio.am
Венеціанська комісія закликала офіційний Київ швидко створити Вищий антикорупційний суд і забезпечити його роботу.

Венеціанська комісія вітає прийняття Верховною Радою закону про Вищий антикорупційний суд і закликає всіх причетних забезпечити швидке формування та роботу суду.

"Із великим задоволенням - і я б навіть сказав, з великою радістю, - я дізнався про сьогоднішнє рішення Верховної Ради про прийняття закону про Вищий антикорупційний суд. Згідно з повідомленнями, прийнятий закон відповідає рекомендації Венеціанської комісії", - сказано в заяві президента Венеціанської комісії Джованні Букіккіо, опублікованій на офіційному сайті організації в четвер, 7 червня.

Букіккіо подякував усім, хто сприяв успішному голосуванню українського парламенту, назвавши його "важливим кроком вперед" на шляху реформ та євроінтеграції.

"Це важливий крок вперед для України і для Європи, передусім для громадян України, які занадто довго страждали від зла корупції. Сьогоднішнє голосування показує, що Україна налаштована продовжувати шлях реформ і європейської інтеграції", - підкреслив президент Венеціанської комісії, вказавши на необхідність сформувати суд як можна швидше і забезпечити його роботу.

Як повідомлялося, Міжнародний валютний фонд вивчить текст закону про Вищий антикорупційний суд на предмет його відповідності рекомендаціям МВФ.

7 червня Верховна Рада прийняла закон "Про Вищий антикорупційний суд". Президентський законопроект №7440 у другому читанні і в цілому підтримали 315 народних депутатів. За закон голосували більшість фракцій і депутатських груп за винятком "Опозиційного блоку" і "Радикальної партії".

Згідно з законом, Громадська рада міжнародних експертів може заветувати кандидатуру судді Антикорупційного суду, якщо таке рішення підтримають не менше трьох членів Ради з шести. Це вето можна подолати на спільному засіданні Вищої кваліфікаційної комісії суддів (яка складається з 22 членів) і Ради експертів більшістю голосів. Однак за подолання вето повинні висловитися як мінімум три члени Ради.

Детальніше про проект читайте в матеріалі Ярослава Юрчишина "100 правок у годину й одна "на потім" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі