Голова ПА НАТО підтримала розширення Альянсу на рахунок України і Грузії

Поділитися
Голова ПА НАТО підтримала розширення Альянсу на рахунок України і Грузії Україна і Грузія мають стати повноправними членами Євроатлантичного Співтовариства, заявила екс-міністр оборони Литви © nato.int
Україна і Грузія дотримуються курсу на інтеграцію в ЄС і НАТО, зазначила Раса Юкнявичене.

Президент Парламентської Асамблеї НАТО Раса Юкнявічене вважає, що Україна і Грузія мають стати повноправними членами Півічноатлантичного Альянсу. Відповідну заяву екс-міністр оборони Литви зробила в ході виступу на сесії ПА НАТО в Галіфаксі, повідомила голова української делегації в ПА НАТО Ірина Фриз.

"Сьогодні ми маємо чітко сформулювати, що Україна і Грузія повинні стати повноправними членами Євроатлантичного Співтовариства", - процитувала Фриз слова Юкнявічене на своїй сторінці в Facebook у понеділок, 19 листопада.

Голова ПА НАТО констатувала, що частина території України і Грузії, окупувала Російська Федерація. Але, незважаючи на це, і Київ, і Тбілісі дотримуються курсу на інтеграцію в європейські та євроатлантичні структури.

Фриз нагадала, що Юкнявічене стала першою жінкою-президентом ПА НАТО, і подякувала литовському політику за послідовну підтримку України на шляху реформ і євроатлантичної інтеграції.

"Вона перша здійснила офіційний візит ПА НАТО на Схід нашої держави, незважаючи на заборону сек'юріті. Для нас честь працювати разом з унікальною жінкою", - підсумувала голова української делегації.

19 листопада новим президентом ПА НАТО обрано депутата британського Парламенту Маделін Мун, яка замінить на цій посаді Расу Юкнявічене.

Нагадаємо, в березні президент Петро Порошенко доручив розробити законопроект про внесення поправок у Конституцію, які б закріпили курс держави на вступ до ЄС і НАТО. Підготовка проекту закону завершилася в серпні. Після закінчення підготовки, Рада оприлюднила відповідний проект змін до Основного Закону.

До преамбули Конституції планується внести новелу про цивілізаційний вибір України. У трьох статтях будуть закріплені обов'язки Верховної Ради, Кабміну і президента підтримувати і реалізовувати курс інтеграції України до НАТО і ЄС. А з перехідних положень планують прибрати обґрунтування для розміщення Чорноморського флоту РФ у Криму.

В НАТО заявили, що підтримують право України дотримуватися євроатлантичного курсу. Разом з тим, за даними ЗМІ, в ЄС скептично оцінили конституційні ініціативи президента України.

Як повідомлялося, 17 січня РНБО схвалила проект закону "Про національну безпеку", який передбачає законодавче закріплення планів України на членство в НАТО та Євросоюзі.

Прийнятий у 2017 році закон №6470 про внесення змін у деякі законодавчі акти України (щодо зовнішньополітичного курсу України) також визначає членство України в НАТО як стратегічний зовнішньополітичний пріоритет держави.

Детальніше про перспективи європейської та євроатлантичної інтеграції і результати недавніх самітів НАТО і ЄС читайте в матеріалі профільного віце-прем'єр-міністра Іванни Климпуш-Цинцадзе "Уперед і вгору".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі