Голова Комітету ВРУ зі свободи слова не зміг назвати статті, які захищають журналістів

Поділитися
Голова Комітету ВРУ зі свободи слова не зміг назвати статті, які захищають журналістів
А ще визнав, що голосував за закони, зміст яких йому був невідомий.

Голова парламентського комітету зі свободи слова, представник партії "Опозиційна платформа – За життя" Нестор Шуфрич не зміг назвати номери статей Кримінального кодексу, які захищають журналістів, хоча формально уже згадував їх у відписках як голова комітету.

"Номери зараз не згадаю. Але вже рази чотири підписував листи щодо сприяння в розслідуванні саме цих статтей", - сказав він в інтерв'ю у програмі Bihus.Info "Рольові Ігри" на запитання ведучого Данила Мокрика, чи може він назвати номера статей, які захищають журналістів.

На уточнення, про що йдеться в цих статтях, Шуфрич теж відповів загальною фразою.

"Там в залежності від того, яка частина. Там, як мінімум, дві частини, якщо я не помиляюсь, як мінімум дві частини, і покарання максимальне, якщо не помиляюсь, до 7-8 років. Втручання в журналістську діяльність", - сказав депутат.

Водночас Шуфрич вважає, що потрібно змінювати законодавство так, аби правоохоронці несли посилену відповідальність, якщо не розслідують належним чином злочини проти журналістів.

"За бездіяльність і так у правоохоронців є відповідальність. Але я хочу цю відповідальність збільшити, якщо це стосується фактів скоєння протиправних дій відносно журналістів. Щоб поліцейський і слідчий розумів, що те, що він не відреагує належним чином, то це буде для нього підвищений ступінь відповідальності. Це - одна із ініціатив, яка, я сподіваюсь, буде реалізована і виписана у змінах до законодавства", - заявив народний депутат.

Також Шуфрич стверджує, що 16 січня 2014 року не знав, що голосує за "Диктаторські закони", оскільки Верховна Рада "була розгромленою".

"Я не хочу зараз виправдовуватись, але ми не знали, за що голосуємо. Ви пам'ятаєте умови: розгромлена зала Верховної Ради, заблокований голова Верховної Ради в кабінеті. Потім через якісь там дахи перший заступник заходить в ложу... Звідти оголошує номери законів, ми руками голосуємо, не знаючи, про що. А потім почали розбиратись", - розповів свою версію голосування Нестор Шуфрич, хоча на відеозаписі засідання 16 січня 2014 року сесійна зала не виглядає "розгромленою".

На уточнення ведучого Данила Мокрика, чи він не знав, що голосує за наступ на громадянські свободи, народний депутат відповів: "Абсолютно".

Зазначимо, що у Кримінальному кодексі України є декілька статей, які стосуються злочинів проти журналістів. Зокрема, це - ст. 171 (Перешкоджання діяльності журналістів) та ст. 345-1 (Погрози та насильство щодо журналіста).

Призначення Нестора Шуфрича, який причетний до запровадження цензури і використовує підконтрольні медіа для маніпуляцій і пропаганди, головою парламентського комітету із питань свободи слова викликало хвилю обурення, однак у президентській фракції "Слуга народу" заявили, що їм байдуже, а на кандидатуру погодилися з квотних принципів. "Він дуже хоче, а нам однаково", - сказав тоді представник партії Давид Арахамія.

У 2013 році Нестор Шуфрич підписав колективне звернення депутатів від Компартії і "Партії регіонів" до Сейму Польщі з закликом визнати геноцидом поляків Волинську трагедію 1943 року. 16 січня 2014 року Шуфрич разом з іншими "регіоналами" й "комуністами" голосував за "диктаторські закони", які передбачали, зокрема, фактичне введення цензури.

Поділитися
Підготував/ла Ирина Знась
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі