Глава МЗС Німеччини виступає за збереження "нормандського формату" переговорів

Поділитися
Глава МЗС Німеччини виступає за збереження "нормандського формату" переговорів Німеччина виступає за збереження "нормандського формату" © Heiko Maas / Twitter
Наявний формат, в якому беруть участь Україна, РФ, Німеччина і Франція, потрібно зберегти, заявив Хайко Маас.

Глава Міністерства закордонних справ Німеччини Хайко Маас вважає, що переговори задля врегулювання збройного конфлікту на сході України потрібно й надалі проводити у "нормандському форматі". Він виступає за збереження посередницької ролі Німеччини та Франції.

Маас підкреслив, що наявний на сьогодні "нормандський формат", в якому беруть участь Україна, Росія, Німеччина і Франція, слід зберегти. За його словами, Берлін і Париж сподіваються на подальші переговори в цьому форматі й після українських виборів, передає DW.

Раніше міністр закордонних справ Польщі Яцек Чапутович запропонував призначити спеціального посла генсекретаря ООН з питань України. Він також заявив про те, що до "нормандського формату" повинні приєднатися США і ЄС. "Німеччина і Франція, можливо, вважають, що вони представляють Європу, але, на нашу думку, це не так. Нас можуть представляти тільки європейські установи, в цьому випадку Верховний представник [ЄС з питань зовнішньої політики і політики безпеки]. А не інші країни", - сказав Чапутович.

Перша зустріч глав чотирьох держав і урядів в "нормандському форматі" відбулася 6 червня 2014 року в місті Бенувіль у Нормандії. Надалі стали проводитися також зустрічі на рівні міністрів закордонних справ.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі