Голови МЗС "Нормандської четвірки" вперше обговорять введення миротворців до ОРДЛО

Поділитися
Голови МЗС "Нормандської четвірки" вперше обговорять введення миротворців до ОРДЛО У Берліні нагадали про протиріччя між Україною і РФ щодо миротворців у Донбасі © United Nations Photo/Flickr
Міністри закордонних справ чотирьох держав озвучать свої позиції і обміняються думками про умови розміщення миротворчого контингенту ООН в Донбасі.

Міністри закордонних справ країн "Нормандської четвірки", зустріч яких відбудеться в Берліні 11 червня, вперше обговорять перспективи та умови розміщення міжнародного миротворчого контингенту ООН в ОРДЛО, передає Deutsche Welle.

Як повідомила офіційний представник Міністерства закордонних справ німеччини Марія Адебар у п'ятницю, 8 червня, на майбутній зустрічі, як і раніше, підніматимуться питання щодо поточної ситуації в Донбасі, реалізації Мінських домовленостей та "імпульсів, здатних прискорити цей процес".

Він нагадала, що між Києвом і Москвою існують серйозні розбіжності щодо мандата місії, її повноважень, чисельності і зони відповідальності. На зустрічі в понеділок всі сторони зможуть викласти свої пропозиції та обмінятися думками з цього питання.

Адебар озвучила умови, які, як вважають в Берліні, можуть стати запорукою успішного політичного врегулювання конфлікту в Донбасі.

"По-перше, це стабільне перемир'я. По-друге, відведення важких озброєнь. І, по-третє, прогрес на шляху реалізації Мінських угод", - перерахувала прес-секретар МЗС Німеччини.

Нагадаємо, що колишній генсек НАТО Андерс Фог Расмуссен підготував доповідь, у якій оцінив деталі, перспективи та можливості миротворчої місії в Донбасі. Так, кількість миротворців у контингенті він визначив у 24 тисячі чоловік, а серед країн-учасниць були названі Швеція, Бразилія і Білорусь.

Білорусь підтвердила бажання відправити військових у ОРДЛО у складі миротворчого контингенту ООН. Готовність взяти участь у миротворчій місії також висловили Швеція і Фінляндія – нейтральні держави, які не є членами НАТО.

У МЗС України вказали на неможливість участі у миротворчій місії військових з Білорусі та інших держав, які є військовими союзниками Росії.

Раніше спецпредставник Держдепартаменту США по Україні Курт Волкер заявив, що США підтримують розміщення миротворчої місії в Донбасі, але без згоди РФ втілити цей задум буде неможливо.

Росія, у свою чергу, категорично не хоче пускати миротворців схід від лінії розмежування.

Докладніше про перспективи розміщення миротворчої місії ООН в Донбасі читайте у статті Сергія Рахманіна "Миротворчість і мироігрища" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі