Геращенко анонсувала запит у моніторингову місію ОБСЄ щодо зміни динаміки присутності у ній громадян РФ

Поділитися
Геращенко анонсувала запит у моніторингову місію ОБСЄ щодо зміни динаміки присутності у ній громадян РФ Геращенко стурбована збільшенням кількості росіян-спостерігачів в ОБСЄ
Від початку існування Місії присутність у ній росіян збільшилася вдвічі. Побільшало й спостерігачів від лояльних Москві держав.

Перший віце-спікер Верховної Ради, представник України в гуманітарній підгрупі Тристоронньої контактної групи Ірина Геращенко має намір обговорити з представниками Спеціальної моніторингової місії (СММ) ОБСЄ збільшення у ній кількості спостерігачів-громадян РФ.

"Питання складу місії СММ ОБСЄ є надзвичайно важливим і чутливим для українців. На десятках політичних і дипломатичних зустрічей ми з колегами, дипломати, керівництво держави піднімали питання складу місії. Ми говорили про неприйняття збільшення присутності росіян у СММ з головуючими в ОБСЄ тодішнім міністром закордонних справ ФРН , паном Штайнмайєром і нинішнім, Австрії, Себастьяном Курцем , з послами країн-членів ОБСЄ, бо це принципово. Вже сьогодні разом з колегами-депутатами ми готуємо запит до ОБСЄ з проханням надати офіційну інформацію по рокам і місяцям, як змінювалася динаміка присутності представників тих чи інших країн у місії, в першу чергу РФ", - написала Геращенко на своїй сторінці в Facebook.

Вона нагадала про те, що на початку роботи Місії до її складу входило 20 громадян РФ. Проте станом на січень 2017 року їхня кількість збільшилася майже вдвічі - до 39 осіб.

"Втішена оперативністю, з якою ОБСЄ відреагувала на мій коментар, що росіян в СММ подвоїлося, й аргументацією, що з січня 2017 їх, навпаки, зменшилося з 39 до 36. Примітно, що в унісон з ОБСЄ ображений коментар видав російський МЗС, мовляв, що їх громадян в місії дуже і дуже мало",- додала політик.

Український парламент також категорично проти будь-якої присутності громадян РФ у можливій миротворчій місії ООН в Донбасі.

Крім того, за словами віце-спікера, попри те, що Росія є членом ОБСЄ і постійним членом Ради безпеки ООН, вона також є країною-агресором і щодня нехтує основоположними принципами цих організацій.

"В місії СММ ОБСЄ дійсно працюють незалежні спостерігачі 44 країн, але жодна з цих країн , окрім Росії, не нападала на Україну, не вбивала наших громадян, не брала їх у заручники, не крала наших територій, не вивозили наші демонтовані заводи, не калічили наших людей, не відтяпувала наші території. Тому наша увага до присутності росіян і надалі буде особливою", - підкреслила Ірина Геращенко.

У складі місії, яка починалась з 511 спостерігачів, також побільшало спостерігачів від лояльних до Москви країн. Зокрема, у вісім разів збільшилася присутність у ній громадян Білорусі (вісім осіб проти однієї). У дев'ять разів - громадян Сербії (дев'ять проти одного). Станом на січень у Місії також перебувало 16 представників Киргизстану та 12 представників інших країн СНД .

Політик також подякувала Місії за "важливий внесок у відновлення миру в Донбасі". Та нагадала про те, що офіційний Київ жорстко реагує на будь-який факт агресії проти СММ ОБСЄ і обмеження доступу спостерігачів до територій.

Нагадаємо, раніше підконтрольні Кремлю бойовики ОРДО відмовилися від охорони передової патрульної бази спостерігачів Спеціальної моніторингової місії (СММ) ОБСЄ в окупованій Горлівці.

У Міністерстві внутрішніх справ України це рішення окупантів засудили, наголосивши на тому, що воно пов'язане зі спробами створення штучних аргументів на корить російської пропозиції щодо розміщення в Донбасі миротворчої місії ООН. Зокрема, Росія була категорично проти розміщення миротворців ООН на тимчасово неконтрольованій Україною ділянці російсько-українського кордону та закликала ввести їх лише для охорони спостерігачів ОБСЄ.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі