Генпрокуратура відхилила подання САП на депутата Дубневича

Поділитися
Генпрокуратура відхилила подання САП на депутата Дубневича © Обозреватель
Подання на притягнення до кримінальної відповідальності назвали недостатньо обґрунтованим.

Генеральна прокуратура України відхилила подання Спеціальної антикорупційної прокуратури щодо надання згоди на притягнення до кримінальної відповідальності народного депутата України від фракції "БПП" Ярослава Дубневича. Як повідомила прес-секретар генпрокурора Лариса Сарган, подання неповною мірою відповідає вимогам регламенту Верховної ради.

"У поданні наявні твердження щодо організації Ярославом Дубневичем злочинної схеми заволодіння коштами, які не підтверджуються, є сумнівними чи можуть бути легко спростовані", - уточнила вона.

В ГПУ зазначили, що подання на Ярослава Дубневича потребує суттєвого доопрацювання в частині доказової бази, яка "має беззаперечно підтверджувати зроблені слідством висновки, а не ставити їх під сумнів, що унеможливить використання стороною захисту посилань на те, що такі висновки є упередженими чи взагалі є припущеннями".

На разі САП запропонували доопрацювати текст подання та усунути низку недоліків. І лише після усунення таких недоліків подання буде підписане генпрокурором та направлене до Верховної Ради.

Зазначимо, що САП просила дозвіл на притягнення Ярослава Дубневича до кримінальної відповідальності за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст. 27 (організація злочину) та ч.5 ст.191 (Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем в особливо великих розмірах) КК України. Мова йде про корупційні зловживання при постачанні товарів за завищеними цінами акціонерному товариству "Укрзалізниця", зокрема закупівлю товарів і послуг у ТОВ "Корпорація КРТ", бенефіціарами якої є брати Ярослав і Богдан Дубневичи.

Зазначимо, що брати Дубневичів є фігурантами і інших кримінальних розслідувань. Зокрема у січні 2018 року детективи НАБУ затримали та повідомили про підозру п'яти особам: чотирьом посадовцям компаній-власниці ТЕЦ - ТзоВ "Енергія-Новий Роздол" та ТзОВ "Енергія – Новояворівськ", та одній фізичній особі, яка була їхнім "куратором" та наближеною особою до згаданих народних депутатів.

Як встановило слідство, "Новояворівська ТЕЦ" та "Новороздільська ТЕЦ", бенефіціарами яких є народні депутати від БПП Богдан та Ярослав Дубневичі, отримували природний газ за пільговими цінами від НАК "Нафтогаз України" ніби для постачання тепла населенню, але в обсягах, що вдесятеро перевищували реальні потреби конкретних населених пунктів. В результаті цього державним інтересам завдано збитків на суму понад 1,4 млрд грн.

Поділитися
Підготував/ла Ирина Знась
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі