Гаазький трибунал не може розслідувати основні злочини проти України з боку Кремля і його поплічників — експерт - Політика - dt.ua

Гаазький трибунал не може розслідувати основні злочини проти України з боку Кремля і його поплічників — експерт

29 вересня, 11:33 Роздрукувати

Для Статуту не є військовим злочином винищення цивільного об'єкта, про який буде заявлено як про ненавмисне.

Проблема в тому, що основні злочини проти України, в яких підозрюється керівництво РФ та його поплічники, — агресія і тероризм — не можуть бути розслідувані Міжнародним кримінальним судом (Гаазьким трибуналом). Зміст поняття "агресія" з'явився в Статуті МКС тільки в липні 2018 року, а згідно з його нормами, можуть бути розслідувані тільки акти агресії, що вчинені після цієї дати. На злочини, пов'язані з тероризмом, повноваження Суду не поширюються в принципі. Такого поняття в Статуті просто немає.

Про це у своїй статті для DT.UA пише Олександр Чебаненко, експерт Українського інституту майбутнього. Крім того, за його словами, в самому Статуті є низка норм, які викликають щонайменше подив.

"Наприклад, для Статуту не є воєнним злочином знищення цивільного об'єкта, про яке буде заявлено як про ненавмисне. За цією логікою знищення літака рейсу МН17 і 298 людей суб'єктами, які з ракетного комплексу з дальністю ураження в десятки кілометрів вдарили там, де проходять міжнародні маршрути цивільної авіяції, — не воєнний злочин, — підкреслює експерт. — Крім того, згідно зі Статутом, особа звільняється від відповідальности за воєнні злочини, якщо вона не усвідомлювала незаконности наказів свого керівництва та/або того, що вона бере участь у збройному конфлікті між державами. Як відомо, тезу про громадянську війну в Україні постійно впроваджує в інформпростір пропаганда країни-агресора, якою є РФ. До того ж є висновок прокурора МКС, що "конфлікт на Сході України має ознаки як міжнародного, так і не міжнародного". Тобто МКС вже кваліфікує наявність в Україні внутрішньонаціонального (тобто громадянського) конфлікту".

Детальніше про проблеми з розглядом МКС злочинів проти України читайте у статті Олександра Чебаненка "Римський статут — пастка для України" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

За матеріалами: DT.UA /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №42, 9 листопада-15 листопада Архів номерів | Зміст номеру < >