«Фронт змін» і БЮТ просять КСУ визнати неконституційною пенсійну реформу - Політика - dt.ua

«Фронт змін» і БЮТ просять КСУ визнати неконституційною пенсійну реформу

21 вересня, 2011, 08:51 Роздрукувати

Народний депутати від партій «Фронт змін» та «БЮТ-Батьківщина» звернулися до Конституційного суду з поданням про визнання неконституційним закон № 3668-VI «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи», що був прийнятий 8 липня 2011 року.

© Андрій Товстиженко, ZN.UA

Як повідомляє прес-служба «Фронту змін», конституційне подання підписали більше 45 народних депутатів, як того вимагає українське законодавство. Уповноваженими представниками в КСУ при розгляді подання будуть лідер партії «Фронт змін» Арсеній Яценюк та член фракції «БЮТ-Батьківщина» Андрій Павловський.

На думку опозиційних партій, підставою для визнання цього закону неконституційним є порушення встановленої Основним законом процедури його розгляду та ухвалення, а також обмеження  прав і свобод громадян України.

Зокрема, в поданні зазначено, що, згідно з Конституцією, рішення парламенту приймаються виключно на пленарних засіданнях шляхом особистого голосування народним депутатом. А відповідно до офіційних даних поіменного голосування, за законопроект № 3668 у другому читанні і в цілому «за» проголосували 248 народних депутатів, «проти» - 66, утрималися - 0, не голосувало - 14. Таким чином, з 257 зареєстрованих народних депутатів у голосуванні взяли участь 328.

Крім того, повторний розгляд цього закону 6 вересня 2011 року супроводжувався ігноруванням положень Конституції, законів України та грубим порушенням законодавчої процедури. При цьому можна вважати протиправними дії голови Верховної Ради, який мав направити ухвалений 8 липня закон №3668 на підпис президенту. Проте він виніс закон на повторне читання, посилаючись на норму Регламенту про усунення неузгодженостей. Аналіз стенограми засідання парламенту від 6 вересня щодо обговорення та прийняття пенсійного закону свідчить, що внеслися змістовні поправки, а не усувалися неузгодженості та неточності. Таким чином, було порушено Регламент, який забороняє внесення поправок до прийнятого закону.

У конституційному поданні також наголошується, що законом №3668 порушуються конституційні норми щодо невідчужуваності й непорушності прав людини та недопустимості звуження їх змісту і обсягу при прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів. Зокрема, цим законом передбачено збільшення пенсійного віку для жінок і страхового стажу для чоловіків та жінок. За Конституцією, в умовах мирного часу забороняється обмеження права громадян на соціальний захист та інші соціально-економічні права.

Народні депутати вимагають визнати закон про реформування пенсійної системи неконституційним повністю, а провадження за цим конституційним поданням - невідкладним і розглянути його протягом місяця.

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №38, 12 жовтня-18 жовтня Архів номерів | Зміст номеру < >