Freedom House жорстко розкритикувала політику Януковича

Поділитися
© Андрій Товстиженко, DT.UA
У міжнародній правозахисній організації Freedom House стурбовані концентрацією влади в Україні в руках Партії регіонів. Про це сказав виконавчий директор Freedom House Девід Кремер, представляючи сьогодні в Києві звіт Freedom House "Сигнал тривоги: на захист демократії в Україні".

Д. Кремер також зазначив, що в організації стурбовані тим, як влада використовує суди й СБУ для "вибіркового правосуддя ".

У звіті зазначено, що президент України Віктор Янукович централізував владу.
Freedom House зазначає, що президент і його оточення наполягають на тому, що така централізація необхідна для того, щоб влада, нарешті, отримала шанс ефективно керувати Україною та здійснювати економічні реформи.

"Хоча дисципліна уряду Януковича - позитивна зміна, тому що є відходом від нескінченних суперечок часів Ющенка-Тимошенко, вона також виявила авторитарні тенденції ", - йдеться в звіті.

У Freedom House відзначають, що негативні наслідки включають введення жорсткіших умов для ЗМІ, вибіркове переслідування представників опозиції, тривожні випадки втручання СБУ в політичне життя України.

Також стурбованість у Freedom House викликає недотримання повною мірою міжнародних стандартів при проведенні місцевих виборів у жовтні 2010 року, "слухняний парламент і руйнування базових свобод - слова і зборів ".

У звіті звернули увагу й на те, що корупція й надалі спустошує Україну, та існують серйозні передумови для погіршення ситуації.

Як відзначають у Freedom House, тенденції, які виникли за теперішнього керівництва України, можуть привести державу в бік усе більшої централізації та консолідації влади, тобто, у бік авторитаризму.

Тому Freedom House дає ряд рекомендацій, зокрема, й для теперішньої влади.

Серед іншого, у Freedom House рекомендують стримувати офіційні переслідування та нагляд за діячами громадянського суспільства й опозиції, обмежити роль СБУ заради забезпечення її відповідності демократичним практикам та захисту цивільних свобод, зупинити політично мотивовані переслідування, здійснювати судові переслідування колишніх високопоставлених посадових осіб без урахування їхньої політичної приналежності.

Також у звіті міститься ряд рекомендацій щодо проведення майбутніх парламентських виборів, забезпечення свободи слова, а також спрощення діяльності громадських організацій в Україні.

У звіті Freedom House є рекомендації й для США та Європейського Союзу. Головна рекомендація - посилити увагу міжнародного співтовариства до процесів, які відбуваються в Україні, й допомгти в демократизації українського суспільства.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі