FREEDOM HOUSE ПИШЕ ПРО ТЕМНИКИ І НЕБЕЗПЕКУ ПОЛІТРЕФОРМИ

Поділитися
Події 2003 року свідчать, що Україна віддаляється від справжньої демократії, стверджується в звіті американської правозахисної організації «Freedom House» («Дім свободи»), оприлюдненому минулого тижня...

Події 2003 року свідчать, що Україна віддаляється від справжньої демократії, стверджується в звіті американської правозахисної організації «Freedom House» («Дім свободи»), оприлюдненому минулого тижня.

Новий звіт названий «Країни на перехресті», і мета його, як сказав виконавчий директор «Freedom House» Дженіфер Вінсдор — привернути увагу міжнародного співтовариства до того, що певні країни потребують допомоги.

У переліку таких країн їх 30 — є і одна-єдина європейська — це Україна. Її нинішній шлях до демократії ще не є необоротним, йдеться в звіті. Країна наближається до затвердження політичної системи, що обслуговує вузькі інтереси невеличкої групки олігархів, яких об’єднують схожі авторитарні політичні ідеї та загальні економічні інтереси.

Звіт «Дому свободи» аналізує діяльність влади в галузі громадянських свобод, верховенства закону, прозорості та боротьби з корупцією, підзвітності влади. В Україні в усіх цих сферах словесні та юридичні зобов’язання країни не втілені на практиці, йдеться в українському розділі звіту.

Наприкінці 2003 року, сказано в документі, виникла серйозна стурбованість щодо можливості зміни влади в Україні. Вона була викликана пропозиціями президента Леоніда Кучми про конституційні зміни. Ці пропозиції, на думку деяких аналітиків, є спробою Кучми зберегти владу.

Так само турбує правозахисників і проблема свободи засобів масової інформації в Україні. Влада та її союзники мають майже тотальний контроль над загальнодержавними радіо- й телеканалами. І без того гнітючий клімат для об’єктивної та незалежної журналістики ще підсилили темники із президентської адміністрації, зазначено в звіті.

Результатом стало замкнуте коло: без справжньої свободи преси та верховенства закону Україні бракує державних і приватних механізмів, що дозволили б впоратися з хронічною корупцією. Слабка ж повага до верховенства закону підриває спроможність України слідувати цивільним та політичним правам і принципу свободи преси.

Поки Україна не втілить демократичну практику і верховенство закону, відкладатиметься її членство в співтоваристві демократичних держав, як і її інтеграція в європейські та міжнародні структури й пов’язані з нею вигоди, попереджає у своєму звіті «Freedom House».

Нинішнє становище ще не є необоротним, але недавні спроби президента Кучми змінити конституційну та політичну систему на свою користь можуть мати найглибші наслідки для майбутньої України, підкреслюють правозахисники.

Україна стоїть на краю втрати найелементарніших ознак демократії, їй загрожує небезпека перетворитися на авторитарну політичну систему, що обслуговуватиме невеличкий привілейований клас, доходять висновку у звіті «Дому свободи».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі