Франція і Німеччина отримали "план Сайдіка" про спільну місії ООН і ОБСЄ в ОРДЛО

Поділитися
Франція і Німеччина отримали "план Сайдіка" про спільну місії ООН і ОБСЄ в ОРДЛО У Берліні і Парижі вивчають пропозиції Сайдіка
У МЗС Франції підкреслили, що сторони конфлікту повинні дотримуватися Мінські домовленості.

Франції і Німеччина спільно вивчають пропозицію про розміщення в Донецькій і Луганській областях спільної місії ООН і ОБСЄ, висунуте спецпредставником ОБСЄ в Тристоронньої контактної групи Мартіном Сайдиком.

"Зараз ми спільно з Німеччиною, підтримуючи зв'язок з російською і українською сторонами, вивчаємо цю пропозицію", - повідомили у Міністерстві закордонних справ Франції у вівторок, 29 січня.

У МЗС Франції також закликали сторони конфлікту в Донбасі дотримуватися Мінські домовленості.

"Мирне врегулювання конфлікту в Донбасі буде залежати, насамперед, від політичного бажання сторін виконувати свої зобов'язання. Виконання Мінських домовленостей залишається єдиним шляхом вирішення кризи", - йдеться в заяві.

Нагадаємо, 28 січня, в інтерв'ю австрійській газеті Kleine Zeitung Мартін Сайдік розповів про новий план мирного врегулювання конфлікту в Донбасі,що має замінити Мінські домовленості. За його словами, план було презентовано в грудні минулого року на засіданні Ради міністрів закордонних справ ОБСЄ з участю представників України, Німеччини, Франції та РФ. Згідно з планом, ООН і ОБСЄ маютьі діяти в ОРДЛО під загальним керівництвом. Це стосується як військового і поліцейського компонентів з боку ООН, так і моніторингової місії ОБСЄ, що вже працює в Донецькій і Луганській областях. Нова угода, на думку Сайдіка, повинні ратифікувати парламенти України і Росії.

Раніше голова ОБСЄ Мирослав Лайчак повідомив про готовність Організації підтримати розміщення миротворців ООН у ОРДЛО, надати підтримку та поділитися досвідом роботи в регіоні.

Спецпредставник Держдепартаменту США по Україні Курт Волкер заявляв, що США підтримують розміщення миротворчої місії в Донбасі, але без згоди РФ втілити цей задум буде неможливо.

Росія, у свою чергу, категорично не хоче пускати миротворців схід від лінії розмежування.

Докладніше про перспективи розміщення миротворчої місії ООН в Донбасі читайте у статті Сергія Рахманіна "Миротворчість і мироігрища" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі