Фінансовий популізм виявили в 32% законопроектах депутатів

Поділитися
Фінансовий популізм виявили в 32% законопроектах депутатів Колишні регіонали впевнено лідирують у рейтингу фінансового популізму, випереджають навіть фракції Ляшка і Тимошенко © Верховна Рада
Депутати подають законопроекти, якими пропонується підняти мінімальну зарплату втричі, і пишуть, що це не потребує додаткових видатків бюджету.

Третина законопроектів, поданих народними депутатами Верховної Ради восьмого скликання є нереальними до виконання. Про це свідчать дані Міністерства фінансів, отримані Комітетом виборців України у відповідь на інформаційний запит.

Комітет виборців України

За період 1 січня 2017 року – 1 січня 2018 року до Міністерства фінансів надійшло на експертизу 1332 проекти законів, по яких Мінфін надав проекти висновків щодо можливості їх реалізації. З них 428 законопроекти або 32% отримали негативні висновки.

У 2016 році негативні висновки Мінфіну отримали 34% проектів законів.

Лідером за відсотком нереальних до виконання законопроектів є "Опозиційний блок": 39% проектів законів, поданих депутатами фракції упродовж 2017 року, отримали негативні висновки міністерства.

У Радикальної партії Олега Ляшка, ВО "Батьківщини", "Волі народу" та БПП частка нереалістичних законопроектів складає 20-27% законопроектів від кількості поданих. У "Самопомочі", "Народного фронту" та групи "Відродження" нереальними до виконання є від 12 до 19% проектів законів.

Серед прикладів нереалістичних ініціатив – проект закону №7352, яким пропонується підняти мінімальну зарплату до 10 000 грн. При цьому в частині фінансово-економічного обґрунтування документу вказано, що "законопроект не потребує додаткового фінансування з державного бюджету".

Як повідомлялося, у червні 2017 року Комітет виборців України склав рейтинг фракцій і груп Верховної Ради за рівнем фінансового популізму. Лідером рейтингу за кількістю нереалістичних законопроектів була фракція "Опозиційного блоку".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі