Фігурант «партенітської справи» заявляє про безпідставність обвинувачення

Поділитися
Депутат Партенітської селищної ради Сергій Мартюк, звільнений в п'ятницю з-під варти за рішенням А...

Депутат Партенітської селищної ради Сергій Мартюк, звільнений в п'ятницю з-під варти за рішенням Апеляційного суду Києва, заявляє про безпідставність гучної справи про отримання хабара в 5,2 мільйона доларів за продаж 17 гектарів землі у Партеніті. Крім того, за його словами, правоохоронці обмежують доступ обвинувачуваних до матеріалів справи.

Нагадаємо, голові, секретареві, а також ряду депутатів Партенітської селищної ради було пред'явлене звинувачення в створенні двох фіктивних підприємств і отриманні хабара в 5,2 мільйона доларів за надання двох земельних ділянок загальною площею 17 гектарів. Всього у справі проходять 9 обвинувачуваних, для шістьох з яких, включаючи мера селища Миколу Конева, запобіжним заходом було обрано тримання під вартою. У п’ятницю Апеляційний суд Києва відмовив ГПУ в подовженні цього запобіжного заходу стосовно трьох обвинувачуваних — депутатів Сергія Мацкевича, Сергія Мартюка і Юрія Пугача.

У коментарі «ДТ» Сергій Мартюк відкинув звинувачення у фіктивному підприємництві з метою отримання хабара за продаж землі, пояснивши операції із землею прагненням наповнити бюджет селища.

«Було прийнято колегіальне рішення шукати на ці 17 гектарів інвестора, який би брав участь у соціально-економічному розвитку селища і платив орендну плату», — пояснив він.

За словами Мартюка, в справі також є докази, що спростовують твердження, ніби створені для залучення інвестора фірми нічого не робили для складання проекту землевідведення.

«Є в справі договір із землевпорядною організацією, і багато чого вже було в плані складання проекту зроблено. Але часу не вистачило. Той, хто оформляв землю, знає, що подовження строків — нормальна практика. Тим більше що тут ідеться про 17 гектарів», — відзначив він.

Коментуючи наявність в матеріалах справи оголошення у виданні «Крымская Ривьера» про продаж земельних ділянок, що фігурують в справі, депутат повідомив, що ніяких оголошень про продаж землі вроздріб створені фірми не давали, а коли таке оголошення з'явилося — він отримав від редактора видання довідку про те, що фірми до цього жодного стосунку не мають.

Сергій Мартюк відкинув і причетність обвинувачуваних до отримання хабара в 5,2 мільйона доларів: «Ніхто з нас цих грошей не торкався. Цей хабар я бачив тільки у вигляді ксерокопій доларів у справі. І скажіть — чому це хабар?»

При цьому, за словами самого Мартюка і адвокатів обвинувачуваних, невиправдано затягується процес ознайомлення обвинувачуваних з доказовою базою. Матеріали справи налічують 70 томів, але ті з них, які представляють інтерес для обвинувачуваних, їм не надаються.

«За весь час перебування в СІЗО я ознайомився з ксерокопіями доларових купюр і трьома чи чотирма томами. Але це були документи мені відомі — установчі документи фірм, рішень ради та ін.», — повідомив Мартюк, відзначивши, що понад половину строку тримання під вартою він «тупо просидів, оскільки ніяких процесуальних дій не було».

Докладніше читайте в статті Валентини Самар «А і Б сиділи на землі» у свіжому номері «ДТ».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі