Федеральна прокуратура США аналізує всі можливі ділові зв'язки Джуліані в Україні — CNN

Поділитися
Федеральна прокуратура США аналізує всі можливі ділові зв'язки Джуліані в Україні — CNN Джуліані вважає, що у його діяльності все законно © politicalbullpen.com
Розслідується також діяльність Джуліані в Україні в минулі роки

Як відомо, зусилля президента Трампа, спрямовані на те, щоб переконати Україну розслідувати дії свого політичного конкурента, колишнього віце-президента Джо Байдена, викликали питання про імпічмент з боку Палати демократів. Зараз всі видання США дуже пильно стежать за розслідуванням і всіма його деталями, зокрема, роллю особистого адвоката Трампа Джуліані в цій історії.

Федеральна прокуратура штату Вашингтон в Манхеттені вивчає ділові відносини Руді Джуліані з Україною, в тому числі його банківські записи, повідомив телеканал CNN з посиланням на The Wall Street Journal.

Джерела розповіли, що, принаймні, з серпня слідчі допитують свідків про Джуліані, особистого адвоката президента Дональда Трампа.

Частиною допиту є будь-яка потенційна роль, яку Джуліані зіграв в передбачуваній змові з участю двох його ділових партнерів, Лева Парнаса та Ігоря Фрумана, які минулого тижня були звинувачені в діях, пов'язаних з фінансуванням виборчої кампанії.

CNN раніше повідомляв, що фінансові операції Джуліані з Парнасом і Фруманом перебували під пильною увагою слідчих, стверджують представники правоохоронних органів, поінформовані з цього питання. Але новини федеральних прокурорів, вивчають банківські записи Джуліані і ділові відносини в Україні, привертають увагу до рівня контролю Джуліані через його зв'язки з Україною і чи порушує його діяльність законів про лобіювання.

Джуліані сказав CNN, що він не впевнений, чи розслідує прокурор його співпрацю з мером Харкова, з яким він зустрівся в поїздці в грудні 2017 року в рамках свого міжнародного консалтингового бізнесу.

"Це був звіт про безпеку, присвячений центру управління надзвичайними ситуаціями, який був завершений в грудні або близько того 2017 року", сказав Джуліані.

Коли його запитали, чи відомо йому, що прокурори вивчають які-небудь інші сфери його ділових відносин з Україною, Джуліані сказав CNN: "Ні, я не думаю, що це так, але мої банківські записи в порядку".

Колишній мер Нью-Йорка зіткнувся з хвилею пильної уваги після публікації скарги інформаторів, в якій стверджується, що Трамп зловживав своїми офіційними повноваженнями, "щоб домогтися втручання" з боку України на виборах 2020 року, і що Білий дім зробив кроки, щоб приховати це. Трамп заперечував будь-які правопорушення.

Скарга на інформаторів позначає Джуліані як "центральну фігуру" в суперечці.

Офіційні представники США були стурбовані повідомленням про порушення Джуліані і його контактами з українськими офіційними особами. Інформатор стверджує, що офіційні особи США вважали, що Джуліані був каналом для повідомлень між президентом та офіційними особами в Києві, і що він був біля керма проблемного "обходу процесів прийняття рішень з питань національної безпеки".

Джуліані раніше сказав CNN, що "не знає нічого з цього лайна" у скарзі, зазначає телеканал.

Як повідомлялося, 26 вересня у США оприлюднили скаргу співробітника розвідки на дії Дональда Трампа під час розмови з Володимиром Зеленським. Інформатор підозрюєв Трампа у використанні свого становища для втручання в президентські вибори 2020 року. У скарзі сказано, що президента США тиснув на президента України, наполягаючи на розслідуванні щодо Джо Байдена, ймовірного кандидата в президенти від Демократичної партії, і його сина Хантера. А оточення Трампа намагалося заблокувати стенограму розмови, помістивши її до сховища інформації про таємні операції розвідки.

Також повідомляється, що адвокат Трампа Рудольф Джуліані в приватному порядку контактував з керівником Офісу президента Андрієм Богданом і тодішнім в.о. голови СБУ Іваном Бакановим, а також літав до Мадрида для зустрічі з помічником Зеленського Андрієм Єрмаком.

25 вересня, в день зустрічі Володимира Зеленського з Дональдом Трампом у Нью-Йорку, Білий дім оприлюднив розшифровку їхньої липневої телефонної розмови.

Міністерство юстиції вивчило документ і не знайшло в словах Трампа ознак порушення федерального законодавства.

Однак це не переконало представників Демократичної партії в нижній палаті Конгресу в необхідності відмовитися від ідеї імпічменту. Про початок процедури спікерка Палати Представників Ненсі Пелосі повідомила 24 вересня.

3 жовтня конгресмени допитали Курта Волкера. Колишній спецпредставник Держдепартаменту США по Україні протягом 10 годин в закритому режимі відповідав на їхні питання.

Детальніше про скандал, помилки Зеленського у спілкуванні з Трампом їх наслідки для України читайте в матеріалі Юлії Мостової "Між стільцями" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі