Фальсифікату — бій! - Політика - dt.ua

Фальсифікату — бій!

13 листопада, 2009, 18:41 Роздрукувати Випуск №44, 13 листопада-20 листопада

Кабінет міністрів України пропонує запровадити для промислових фармацевтичних виробників процедуру звітності про обіг виготовлених лікарських засобів (ЛЗ)...

Кабінет міністрів України пропонує запровадити для промислових фармацевтичних виробників процедуру звітності про обіг виготовлених лікарських засобів (ЛЗ).

Відповідний проект постанови уряду, оприлюднений для громадського обговорення, спрямований на те, щоб запобігти появі на ринку України фальсифікованих лікарських засобів.

Згідно із встановленим порядком збір інформації про переміщення ліків планується покласти на Державну інспекцію з контролю за якістю лікарських засобів.

Відповідно до проекту постанови, фармвиробники подають звіти (виробництво та реалізація) щодо всіх виготовлених лікарських засобів. Вони подаються окремими документами по субстанціях, продукції in bulk (будь-який лікарський засіб, який пройшов усі стадії виробництва, крім остаточної упаковки) і готових лікарських засобах.

Серед даних, які пропонується включати у виробничу звітність, визначено такі пункти, як «найменування ЛЗ», «кількість виготовленого ЛЗ»; у звітність про реалізацію — «реалізовано ЛЗ у звітному періоді», «загальна кількість виготовленого ЛЗ даної серії», «залишок ЛЗ на кінець звітного періоду».

Інформацію фармвиробники мають надавати щокварталу до п’ятого числа місяця, який є наступним за звітним періодом.

Автори документа очікують, що в результаті дії постанови буде встановлено систему державного контролю за виготовленням та реалізацією ліків, спроститься порядок отримання оперативної інформації, необхідної для контролю.

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №34, 14 вересня-20 вересня Архів номерів | Зміст номеру < >
Вам також буде цікаво