Євросоюз критикує українську владу за переслідування опозиції - Політика - dt.ua

Євросоюз критикує українську владу за переслідування опозиції

24 лютого, 2011, 19:55 Роздрукувати

Політична боротьба - це нормальне явище для демократичної країни, проте переслідування лідерів опозиційних сил і позбавлення їх можливості виконувати свої функції на чолі опозиційних партій не відповідає принципам і цінностям Європи, про прихильність яким говорить українська влада.

 

Про це в інтерв'ю «Дзеркалу тижня. Україна» заявив посол Франції в Україні Жак Фор. 
 
Водночас він відмовився коментувати інформацію, отриману DT.UA від достовірних джерел, про те, що посли країн «великої сімки» нещодавно направили лист особисто президенту Януковичу, в якому висловили свою глибоку стурбованість   недемократичними процесами, що протікають в Україні.
 
На думку дипломата, у сучасній демократичній системі опозиція «повинна зберігати можливість і право виступати з пропозиціями в рамках діалогу з владою, тому що опозиція є виразником поглядів та інтересів певних верств суспільства». 
 
«І абсолютно нормальним для сучасної демократії є залучення опозиції до обговорення та розробки урядових пропозицій, законопроектів, щоб вони відображали як можна більш широкий спектр поглядів, що існує в нинішньому суспільстві», - вважає Жак Фор. 
 
На його переконання, це особливо важливо, коли мова йде про можливі зміни до Конституції або щодо підготовки і прийняття виборчого законодавства перед тією чи іншою виборчою кампанією: «Прозорість і правдивість виборчих кампаній в значній мірі залежить від того, чи є можливість у всіх партій, що беруть участь у виборах, мати в усіх відповідних комісіях і на всіх етапах проходження виборчих процедур своїх представників». 
 
«Діалог між владою та опозицією є необхідною умовою функціонування сучасної демократії. До того ж у сучасній демократії опозиція, як відомо, одного разу може стати правлячою більшістю, якщо на те буде воля виборців», - заявив посол. 
 
Докладніше читайте у свіжому номері «Дзеркала тижня. Україна» в інтерв'ю Тетяни Силіної з Жаком Фором.
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №38, 12 жовтня-18 жовтня Архів номерів | Зміст номеру < >