Євросоюз хочу бути ближче до України - Політика - dt.ua

Євросоюз хочу "бути ближче до України"

10 травня, 2011, 10:34 Роздрукувати

Євросоюз розуміє вагання України між політичними та економічними перевагами, які надають асоціація з ЄС та Митний союз відповідно, проте Україна «має знайти своє місце», обравши між цими двома напрямками. У свою чергу, ЄС «хотів би бути ближчим до України».

© Андрій Товстиженко, DT.UA

Про це заявив президент Європарламенту Єжи Бузек у ході зустрічі з головою Верховної Ради України Володимиром Литвином у Страсбурзі у вівторок, 10 травня.

Зокрема, Є.Бузек висловив задоволення активізацією співпраці України з Євросоюзом у питаннях лібералізації візового режиму, а також переговорного процесу щодо підписання угоди про асоціацію та створення зони вільної торгівлі. Він висловив думку, що до кінця цього року буде отримано позитивний результат «хоча б у плані підписання угоди про асоціацію».

При цьому, як повідомляє прес-служба ВР, президент Європарламенту «високо оцінив розуміння владою України необхідності узгодження дій на шляху інтеграції до європейських структур».

Разом з тим, зазначив він, виникає питання щодо можливості долучення України до Митного союзу. «Без сумніву, це буде вашим рішенням, але ЄС хотів би бути ближчим до України», - сказав Є.Бузек.

У свою чергу В.Литвин заявив, що позиція української влади «чітка і зрозуміла - це європейська інтеграція». Але це політичний вибір України, зазначив В.Литвин, тоді як Росія пропонує економічні преференції у рамках Митного союзу.

«Нинішній рік для України є критично важливим та відповідальним: або дійсно будуть підписані згадані документи, в яких буде зафіксована європейська перспектива України, або політичний ентузіазм значною мірою зменшиться», - наголосив В.Литвин, додавши, що «вихід співпраці України з ЄС на практичні рішення виключить різного роду хитання в зовнішньополітичній сфері».

За словами Є.Бузека, Україна «має знайти своє місце, і економічна сторона для неї дуже важлива». При цьому він запевнив В.Литвина, що Україна може розраховувати на повну підтримку своїх євроінтеграційних прагнень з боку Європарламенту. Є.Бузек зазначив, що не дивлячись на певні проблеми, в Україні досягнуто стабільності, та привітав В.Литвина з усіма досягненнями, які були набуті Україною останнім часом, підкресливши, що вони «видимі».

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №35, 21 вересня-27 вересня Архів номерів | Зміст номеру < >