Європарламент зробив крок до зближення з Україною

Поділитися
© iguides.ru
Сьогодні у четвер, 1 грудня, Європейський парламент у Брюсселі проголосував за ухвалення резолюції щодо України, в основу якої покладено рекомендації Європарламенту для Європейської комісії, Ради ЄС, зовнішньополітичного сервісу ЄС щодо перемовин з Україною стосовно Угоди про асоціацію.

Як пояснив зокрема євродепутат Павло Залевський на прес-конференції напередодні голосування резолюції, таким чином ЄП не висуває ніяких умов для парафування Угоди, але ставить у залежність підписання документа від покращення ситуації з демократією.

"Ми не хочемо, щоб парафування залежало від чогось. Ми сподіваємося, що парафування покращить ситуацію з демократією у країні", - сказав П.Залевський.

Європейський депутат вважає, що парафування, яке "буде дуже важливим, буде швидким початком позитивного процесу в Україні".

"Ми також думаємо, що парафування Угоди допоможе вирішити проблему Тимошенко і сприятиме звільненню інших ув'язнених, але підписання Угоди буде можливе тільки тоді, коли ми зможемо побачити позитивний розвиток української демократії", - підкреслив він.

Таким чином, серед основних положень резолюції:

- висловлювання за якнайшвидше парафування УА з Україною: якщо можливо, до кінця нинішнього року для того, щоб ратифікувати її до кінця 2012-го;

- висловлювання за проведення "нещодавно відкладеної зустрічі з Януковичем напередодні саміту (Україна-ЄС, запланованого на 19 грудня - ред.), оскільки її слід розглядати як важливу можливість для вирішення серйозних проблем і відновлення конструктивного діалогу, який може призвести до парафування Угоди про асоціацію при наявності значного прогресу у вирішенні технічних і політичних перешкод, які все ще залишаються".

- твердження, що Україна може подати заявку на вступ до ЄС за умови дотримання принципів демократії, а інструментом для досягнення цієї мети має стати Угода про асоціацію з ЄС;

- пропозиція розробити механізм призупинення Угоди про асоціацію Україна-ЄС на випадок, якщо будуть порушуватися його фундаментальні принципи;

- заклик до українського керівництва забезпечити участь Тимошенко у політичному житті і в майбутніх виборах.

Також у резолюції міститься пропозиція про можливе надання Україні з боку ЄС допомоги при проведенні "газових" переговорів з Росією.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі