Європарламент зробив крок до зближення з Україною - Політика - dt.ua

Європарламент зробив крок до зближення з Україною

1 грудня, 2011, 12:31 Роздрукувати

Сьогодні у четвер, 1 грудня, Європейський парламент у Брюсселі проголосував за ухвалення резолюції щодо України, в основу якої покладено рекомендації Європарламенту для Європейської комісії, Ради ЄС, зовнішньополітичного сервісу ЄС щодо перемовин з Україною стосовно Угоди про асоціацію.

© Андрія Товстиженка,ZN.UA

Як пояснив зокрема євродепутат Павло Залевський на прес-конференції напередодні голосування резолюції, таким чином ЄП не висуває ніяких умов для парафування Угоди, але ставить у залежність підписання документа від покращення ситуації з демократією.

"Ми не хочемо, щоб парафування залежало від чогось. Ми сподіваємося, що парафування покращить ситуацію з демократією у країні", - сказав П.Залевський.

Європейський депутат вважає, що парафування, яке "буде дуже важливим, буде швидким початком позитивного процесу в Україні".

"Ми також думаємо, що парафування Угоди допоможе вирішити проблему Тимошенко і сприятиме звільненню інших ув'язнених, але підписання Угоди буде можливе тільки тоді, коли ми зможемо побачити позитивний розвиток української демократії", - підкреслив він.

Таким чином, серед основних положень резолюції:

— висловлювання за якнайшвидше парафування УА з Україною: якщо можливо, до кінця нинішнього року для того, щоб ратифікувати її до кінця 2012-го;

— висловлювання за проведення "нещодавно відкладеної зустрічі з Януковичем напередодні саміту (Україна-ЄС, запланованого на 19 грудня - ред.), оскільки її слід розглядати як важливу можливість для вирішення серйозних проблем і відновлення конструктивного діалогу, який може призвести до парафування Угоди про асоціацію при наявності значного прогресу у вирішенні технічних і політичних перешкод, які все ще залишаються".

— твердження, що Україна може подати заявку на вступ до ЄС за умови дотримання принципів демократії, а інструментом для досягнення цієї мети має стати Угода про асоціацію з ЄС;

— пропозиція розробити механізм призупинення Угоди про асоціацію Україна-ЄС на випадок, якщо будуть порушуватися його фундаментальні принципи;

— заклик до українського керівництва забезпечити участь Тимошенко у політичному житті і в майбутніх виборах.

Також у резолюції міститься пропозиція про можливе надання Україні з боку ЄС допомоги при проведенні "газових" переговорів з Росією.

За матеріалами: Інтерфакс-Україна /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №1287, 21 березня-27 березня Архів номерів | Зміст номеру < >