Європарламент розгляне резолюцію щодо України 22 листопада

Поділитися
Європарламент розгляне резолюцію про ситуацію в Україні 22 листопада. Про це сьогодні заявив на прес-конференції депутат Європарламенту, міжнародний спостерігач за виборами в місцеві ради України Олександр Мирський.
Європарламент розгляне резолюцію про ситуацію в Україні 22 листопада. Про це сьогодні заявив на прес-конференції депутат Європарламенту, міжнародний спостерігач за виборами в місцеві ради України Олександр Мирський.Мирський підкреслив, що Соціал-демократична партія в Європарламенті, членом якої він є, ініціювала скасування резолюції, яка твердила, що в Україні порушуються права і свободи, у зв'язку з чим результати виборів можуть ставитися під сумнів. Він додав, що резолюцію не скасовано, а перенесено, оскільки перед виборами вона могла вплинути на хід голосування. Окрім того він заявив, що Соціал-демократична партія, яка є другою за величиною в Європарламенті, виступає проти тексту резолюції, у зв'язку з чим з даного приводу ще будуть дискусії. За словами Мирського, якщо буде висловлена думка, що в Україні відбуваються якісь процеси, які порушують закон, це може спричинити скасування або перенесення економічних програм співпраці з Україною: «Допомога Україні для відновлення економіки, банківської системи та інших галузей, які постраждали від кризи, становить 600 мільйонів євро. А ця резолюція може віддалити можливість України скористатися фінансовими інструментами Європи». Нагадаємо, 21 жовтня МЗС України заявив, що схвалює рішення Європейського парламенту перенести ухвалення резолюції щодо ситуації в Україні. Раніше цього ж дня стало відомо про те, що Європейський парламент переніс голосування по резолюції щодо України на пленарне засідання у Брюсселі 10-11 листопада. Така ініціатива представника групи соціалістів та демократів Ханне Свобода була підтримана під час пленарного засідання Європарламенту в четвер, 21 жовтня. Документ був розроблений групами Європейської народної партії (265 депутати), Альянсу лібералів і демократів (85 депутати), зелених (55 депутати) і європейських консерваторів та реформістів (54 депутати). Таким чином, при голосуванні цей документ зможе набрати 459 голоси, що складе більшість від 736 загального складу Європарламенту. У розробці документа не взяли участь представники Соціалістів і демократів (184 депутати), які раніше взагалі висловилися на користь того, щоб голосування резолюції було відкладено. Також не брали участь в розробці спільного проекту резолюції групи: Європа для свободи і демократії (32 депутати), Європейське об'єднання лівих і Північних лівих зелених (35). Кількість депутатів, які не увійшли до жодної з груп, становить 27. Напередодні депутати Європарламенту розійшлися в думках з приводу нової української влади.

За матеріалами: РБК-Украина

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі