ЄС вітає європейський вибір України в Угоді про асоціацію

Поділитися
ЄС вітає європейський вибір України в Угоді про асоціацію © kontrakty.ua
У тексті політичної частини Угоди про асоціацію між Україною та Євросоюзом підкреслюється важливість спільних цінностей - таких як демократія, повага до прав і основних свобод людини.

ЗМІ стали відомі подробиці Угоди про асоціацію між Україною та ЄС. Поки готова тільки політична частина, яка налічує 906 сторінок. Розділ документа про створення зони вільної торгівлі досі ще знаходиться в роботі.

В Угоді стверджується, що Євросоюз визнає європейські прагнення України і, вітаючи її європейський вибір, має намір зміцнювати співпрацю шляхом асоціації у всіх сферах, які наблизять країну до європейських стандартів, пише агентство «Інтерфакс-Україна».

Також у документі констатується визнання того, що Україна, як європейська країна, «поділяє спільну історію та спільні цінності з країнами-членами ЄС і прагне до просування цих цінностей».

Одночасно з цим ЄС підкреслює важливість, яку Україна надає своїй європейській ідентичності і бере до уваги «сильну громадську підтримку в Україні європейського вибору країни».

У преамбулі Угоди про асоціацію сторони також визнають, що «спільні цінності, на основі яких будується Спільнота, а саме демократія, повага прав людини та основних свобод, а також верховенство закону, є важливими елементами цієї Угоди».

Одночасно з цим в Угоді зазначається, що політична асоціація та економічна інтеграція України з ЄС буде залежати «від прогресу в реалізації цієї Угоди, досвіду України в забезпеченні дотримання спільних цінностей, а також прогресу у зближенні з ЄС у політичній, економічній та правовій галузях».

У цій же частині документа йдеться і про прагнення до досягнення економічної інтеграції, зокрема, шляхом побудови поглибленої та всеохоплюючої зони вільної торгівлі, яка є невід'ємною частиною Угоди.

Брюссель стверджує, що «така зона вільної торгівлі, пов'язана з розширенням процесу зближення законодавства, сприятиме подальшій економічній інтеграції з внутрішнім ринком Європейського Союзу».

Крім цього, згідно з текстом документа, сторони прагнуть до розвитку сприятливого клімату для економічних відносин один з одним, перш за все, для розвитку торгівлі, інвестицій і стимулюючої конкуренції.

Сторони також заявляють в Угоді про прагнення зміцнювати співробітництво в енергетичній сфері, спираючись на взаємні зобов'язання щодо виконання положень договору до Енергетичної хартії.

В тексті Угоди також говориться про важливість запровадження безвізового режиму для громадян України «в установленому порядку, за умови дотримання умов для добре керованої та безпечної мобільності».

Брюссель і Київ також поставили за мету зміцнення співпраці у сфері юстиції, свободи та безпеки для зміцнення верховенства закону і поваги прав людини та основних свобод.

Крім того, сторони мають намір працювати над створенням умов для більш тісної співпраці в інших галузях, що становлять взаємний інтерес.

За інформацією журналістів, даний документ готовий до підписання сторонами, і в даний час вирішується питання про терміни і умови. !zn

Читайте також:

Опозиція має намір зірвати підписання Угоди про використання про асоціацію з ЄС

Чотири країни ЄС готові підписати угоду про асоціацію з Україною


У ЄС озвучили можливі терміни підписання угоди про асоціацію з Україною

Саміт Україна-ЄС відбудеться «в жодному разі», хоча Євросоюз і не поспішає його призначати

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі