ЄС не може суттєво вплинути на демократію в Україні - Політика - dt.ua

ЄС не може суттєво вплинути на демократію в Україні

18 лютого, 2011, 07:50 Роздрукувати

Ніко Ланге, керівник представництва німецького Фонду Конрада Аденауера засмучений відсутністю у Європейського Союзу достатньої кількості інструментів, щоб дієво впливати на країни, які порушують демократичні стандарти.

«У ЄС немає багато інструментів. Що він може зробити, якщо в Україні негативні тенденції в розвитку демократії і правової держави продовжаться? Це проблема ЄС, це наша проблема, що ми не маємо інструменту, щоб зробити деякі жорсткі кроки, якщо країна, яка не один раз декларувала, що вона хоче стати членом ЄС, порушує стандарти в демократії  і правової держави», - сказав Ланге в ефірі каналу ТВі.

«Ніхто не хоче зробити погану картину України в ЄС. Подивіться, хто робить критичні заяви щодо України. Це знакові фігури. Бузек (Єжи Бузек, голова Європарламенту – ред.), який завжди в інтересах України виступав, Фюле (Штефан Фюле – євро комісар з питань розширення та політики євро сусідства – ред.), який дуже довгий час протягом минулого року намагався не робити заяви. Це друзі України. У них є розчарування тим, що відбувається в Україні», - повідомив Ланге.

«В таких заявах європейські політики говорять про деякі порушення стандартів. Європейські політики поки не говорили, що ці порушення мають системний характер», - зауважив пан Ланге.

Ланге переконаний, що було правильним, незважаючи на проблеми з демократією в Україні, з боку ЄС дати дорожню карту для безвізового режиму: «Принциповим є момент—візовий режим. Безвізовий режим—це важливо для українських людей». Але він має сумніви, чи можливим є для Євросоюзу підписувати договір про асоціаціюз недемократичними країнами.

«Це буде дилемою для Євросоюзу. Ми наближаємося до моменту, де можна підписати договір про асоціацію. Це буде питання для Євросоюзу, чи можливо підписати таку угоду з країною, де є негативні тенденції стосовно демократії і правової держави. Для ЄС важливо, щоб не було сигналу для інших країн, що спокійно можливо підписати такі угоди і не робити демократичні умови правової держави», - вважає Ланге.

 

За матеріалами ТВі

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №38, 12 жовтня-18 жовтня Архів номерів | Зміст номеру < >