Експерти: Україна за підсумками 2009 року може вийти на шосте місце в світі з продажу зброї

Поділитися
Згідно даних Агентства з питань ОПК Мінпромполітики України, об'єм виробництва підприємств ОПК кр...

Згідно даних Агентства з питань ОПК Мінпромполітики України, об'єм виробництва підприємств ОПК країни в 2009 році зріс на 58% в порівнянні з попереднім роком, що дасть можливість Україні вийти на 6 місце в світі за об'ємами продажів зброї, пишуть в своїй статті для «ЗН» експерти Центру дослідження армії, конверсії і роззброєння Валентин Бадрак і Сергій Згурець.

Згідно даних агентства, об'єм виробництва підприємств ОПК країни в 2009 році зріс на 58% в порівнянні з 2008 роком. При цьому найбільше зростання виробництва за підсумками року відмічене в авіабудуванні — 77%, суднобудуванні — 71%, в секторі виробництва озброєнь і військової техніки — 16%.

«З огляду на економічну кризу результати справді вражають. Але є ще один важливий нюанс: становище ОПК України торік поліпшилося виключно за рахунок збройового експорту», - відзначили експерти.

Аналітики стверджують, що 2009 рік став для України рекордним по укладанню крупних контрактів.

«Пакет замовлень ДК «Укрспецекспорт» та її дочірніх підприємств забезпечив заділ для солідного зростання щорічних обсягів збройового експорту на найближчі два-три роки. Йдеться про контракти на модернізацію військово-транспортних літаків Ан-32 для Індії (вартістю понад 400 млн. дол.), поставки партії малих десантних кораблів на повітряній подушці типу «Зубр» Китаю (на 315 млн. дол.), поставки Іраку шести військово-транспортних літаків Ан-32 (на суму близько 100 млн. дол.) і 420 нових бронетранспортерів БТР-4 (на суму близько 46 млн. дол.), нарешті, про поставки великої партії бронетранспортерів Таїланду», - пишуть експерти.

«Також вагомими стали поставки газотурбінних установок виробництва ДП «Зоря-Машпроект» для індійських ВМС (для раніше поставлених Індії фрегатів російського виробництва та національних есмінців проектів Р15А і Р15В). А також угода на поставку ВПС Індії 100 двигунів АІ-20 сер. 5 для Ан-32 (вартістю близько 110 млн. дол.)», - розповіли аналітики.

Завдяки укладеним контрактам Україна впритул наблизилася до п'ятірки світових лідерів збройової торгівлі і, за попередніми підрахунками, може опинитися в шістці найбільших постачальників зброї, вставши за США, Росією, Францією, Німеччиною і Ізраїлем, додали експерти.

Докладніше про це читайте в статті Валентина Бадрака і Сергія Згурця «Ірак авіабронетанковий. Крига скресла» в свіжому номері «ДТ»

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі