Експерт: Українці страждають від споживацтва

Поділитися
Зайве захоплення українців купівлею дорогих речей при низькому рівні продуктивності праці призв...

Зайве захоплення українців купівлею дорогих речей при низькому рівні продуктивності праці призводить до постійного невдоволення життям, заявила в інтерв’ю «Дзеркалу тижня» директор Інституту демографії і соціальних досліджень НАН України Елла Лібанова.

«Ми стали меткими, нічим не стримуваними споживачами, — вважає соціолог. — В результаті Україна, яка займає одне з останніх місць в Європі за рівнем ВВП на душу населення, — серед лідерів з продажу дорогих автомобілів. Населення дозволяє собі демонструвати неймовірний попит на побутову техніку, дороге житло — невиправдане дороге житло».

При цьому Лібанова відзначила значний рівень невдоволення українців своїм життям.

«Хтось вбив нашому населенню в голови, що не тільки в західних країнах, але і в Росії живуть набагато краще, ніж ми. Ця невідповідність високих, недосяжно для нас високих стандартів життя з власними можливостями генерує невдоволення», — пояснила соціолог.

При цьому Елла Лібанова наголосила, що середній українець хоче забезпечити для себе рівень споживання, близький до стандартів західних демократій, але при цьому перекласти велику частину власних повсякденних проблем на державу.

«Він хоче їздити до Європи, дивитися голлівудські фільми, читати західну літературу, не мати цензури, і в той же час він хоче, щоб держава забезпечувала йому високий рівень життя. Приблизно третина населення України так вважає», — констатувала соціолог.

Детальніше читайте в інтерв’ю Катерини Щоткіної з Еллою Лібановою у свіжому номері «ДТ».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі