Експерт: Румунія не може оскаржувати територіальну цілісність України

Поділитися
Відносини між Україною і Румунією залишаються поганими, проте жодне з питань на порядку денному у...

Відносини між Україною і Румунією залишаються поганими, проте жодне з питань на порядку денному україно-румунських відносин не несе екзистенційної загрози Україні і не підриває її відносин з ЄС і НАТО, відзначив у статті для «Дзеркала Тижня» Ніку Попеску, аналітик британського центру «Європейська рада з питань зовнішніх відносин».

«Румунія не в змозі, та й не бажає, за великим рахунком, ставити територіальну цілісність України під сумнів», — впевнений аналітик.

На думку Попеску, взаємні претензії України і Румунії нерідко мають дзеркальний характер.

«Українські і румунські ЗМІ є віддзеркаленням одне одного. Вони скаржаться на одне й те саме. Коли в Україні закидають Румунії, що вона завдає шкоди дельті Дунаю, поглиблюючи Кілійське гирло, Румунія обвинувачує Україну в тому, що поглиблення гирла Бистре має аналогічний ефект», — зазначив експерт.

Не зважаючи на стурбованість Румунії правами етнічних румун за кордоном і деяку ностальгію за «Великою Румунією», румунський політичний дискурс навряд будь-чим серйозно відрізняється від ідентичних настроїв у Болгарії, Угорщині або Сербії, вважає Ніку Попеску.

«Дипломатичні протиріччя між Угорщиною і Словаччиною чи Угорщиною і Сербією з приводу національних меншин нічим не кращі… Україна може не погоджуватися з Румунією з приводу багатьох питань, проте не потрібно ці протиріччя підносити до рівня національної загрози», — підкреслив експерт.

Проблема у відносинах України з Румунією полягає в тому, що Київ переносить свій острах потенційної російської загрози територіальній цілісності України в Криму на відносини з Румунією, припускає Попеску.

«Українське перебільшене відчуття дефіциту безпеки у відносинах із Росією (Чорноморський флот, Крим, паспортизація, газові кризи тощо) робить її надчутливою і до інших зовнішніх подразників», — зазначив він.

Докладніше читайте в статті Ніку Попеску «Маленька країна чи регіональна держава?» у свіжому номері «ДТ».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі