Які реформи в Україні потребують підтримки ЄС - Політика - dt.ua

Експерт називає реформи, в яких Україна потребує підтримки ЄС

23 лютого, 15:50 Роздрукувати

Європейський інструмент сусідства важливий з огляду на безпекову ситуацію й агресію РФ.

У реалізації низки проєктів і реформ Україні без підтримки ЄС не обійтися © Василь Артюшенко, DT.UA

Наприкінці тижня, 20-21 лютого, на саміті ЄС у Брюсселі обговорювалося формування бюджету Європейського Союзу на наступні сім років, дійти згоди лідерам Євросоюзу поки що не вдалося.

На тлі фінансових складнощів, спричинених виходом Великої Британії і низкою інших факторів, Єврокомісія змушена вживати заходів жорсткої фінансової дисципліни, які полягають в оптимізації наявних інструментів зовнішньої фінансової допомоги, зокрема й Європейського інструменту сусідства (ЄІС).

Однак для України наявність цього інструменту є важливою з огляду на безпекові виклики, з якими стикається наша держава, а також амбітний порядок денний реформ, який  впроваджує українська влада, пише у своїй статті для ZN.UA представник України в ЄС Микола Точицький.

Україна продовжує розвивати малий і середній бізнес, зокрема у рамках співпраці з ЄБРР, впроваджувати соціальні реформи - освітню, медичну та цифрову, яка допоможе зменшити корупційні ризики при наданні держпослуг, реформувати митницю та реалізовувати інфраструктурні проекти щодо підвищення безпеки автомобільних доріг, пише Точицький.

"Крім цього, ми вийшли з низкою пропозицій щодо поглиблення співпраці у сферах цифрової економіки, енергетики, митного співробітництва, а також юстиції і внутрішніх справ. Також Україна висловила зацікавленість у залученні до реалізації "Європейської зеленої угоди", - зазначає автор.

На його думку, реалізація "зеленого" енергетичного переходу України до 2050 року дозволить країні бути серед лідерів  у глобальній боротьбі зі зміною клімату та модернізації економіки з урахуванням потреб сталого розвитку. Проєкт відповідної концепції презентовано урядом.

Важливим напрямком є й поглиблення міжрегіонального співробітництва, перенесення євроінтеграції в регіони і громади, оскільки саме на місцях будуть впроваджуватись реформи, прийняті на законодавчому рівні.

"Місцеві громади потребують не лише європейського законодавства, але й практичного керівництва, яким чином його виконувати. Тому обмін досвідом, напрацюваннями з їхніми європейськими колегами щодо вирішення схожих проблем та вдосконалення місцевого управління – все це має вирішальне значення для успішності нашого асоційованого партнерства з ЄС", - пояснює представник України у Євросоюзі.

Тому саме міжрегіональне співробітництво відіграє провідну роль у політиці відносин України із сусідніми європейськими державами, стає важливим чинником сталого соціально-економічного розвитку регіонів та їх активного залучення до процесу європейської інтеграції. 

"Для досягнення цих цілей нам і потрібен Європейський інструмент сусідства, а також активна підтримка ЄС порядку денного реформ, який і надалі консолідуватиме політичні сили та українське суспільство", - резюмує він.

Читайте також: Україна і партнери просять ЄС не припиняти підтримку реформ

Докладніше про потреби українських реформ та підтримку ЄС читайте у статті Миколи Точицького "Нашим реформам потрібна підтримка ЄС" для "Дзеркала тижня. Україна".

За матеріалами: DT.UA /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №1288, 28 березня-3 квітня Архів номерів | Зміст номеру < >