Екс-президент Єгипту Мубарак виявився багатшим за Білла Гейтса

Поділитися
Після відставки Хосні Мубарака з посади президента Єгипту з'ясувалося, що екс-лідер країни багатший за засновника корпорації Microsoft Білла Гейтса.

Статки найбагатшої людини в США оцінюються у $54 млрд, а капітал Мубарака склав $70 млрд.

Народ Єгипту, де більше половини 80-мільйонного населення живе на два долари в день, дивується, як Х.Мубарак, чия зарплата офіційно становила $808 на місяць, зміг заробити мільярди.

Як відзначають експерти, корумпованість у вищих ешелонах влади, що викликала обурення народу, стала однією з причин демонстрацій, які у результаті призвели до повалення чинного режиму. При тому натовп скандував: "Мубарак, скажи нам, де ти ховаєш свої мільярди!"

Згідно з попередньою версією антикорупційної комісії, яка розслідує справу про можливі зловживання службовим становищем з боку Х.Мубарака, колишній президент зміг заробити капітал у дев'яності на тлі приватизації державних підприємств.

"Приватизація стала найбільшою корупційною аферою в історії Єгипту з часів фараонів", - відзначає одне з ділових видань країни. Однак відкрите обговорення питання про фінансовий стан політичної еліти країни стало можливим лише зараз.

Частково добробут сім'ї Хосні Мубарака забезпечив той факт, що багато членів клану працювали в організаціях, які полегшували доступ до цікавих проектів з великими грошима. Так, відомо, що молодший син колишнього лідера Єгипту Гамаль Мубарак із 1996 року по 2001 рік був директором інвестиційної компанії Medinvest Associates Ltd., офіс якої розташовувався у престижному лондонському районі Найтсбридж. Окрім того, Мубарак до останнього часу був високопоставленим членом правлячої партії Єгипту.

Відразу після відставки Мубарака всі його рахунки у швейцарських банках, як і рахунки членів його сім'ї були заморожені за розпорядженням уряду Швейцарії. Тим часом представники антикорупційної комісії закликають не зупинятися на цьому і звертаються до інших країн з проханням наслідувати приклад Швейцарії, хоча і визнають, що накласти арешт на всі рахунки Х.Мубарака буде практично неможливо через високий ступінь конспірації.

Нагадаємо. Хосні Мубарак пішов у відставку з посади президента Єгипту (лише з другої спроби) 11 лютого 2011 року. Цьому передували масові заворушення в Єгипті, які тривали протягом 18 днів. Демонстранти, що належать до різних соціальних і вікових груп, вимагали негайної відставки Мубарака, який правив Єгиптом з 1981 року.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі