Екс-голова Верховного суду: Двопалатний парламент не призведе до федералізації

Поділитися
Двопалатний парламент не призводить до федералізації країни, але сприяє стабілізації стосунків між гілками влади, заявив колишній голова Верховного суду України Василь Маляренко у статті для «Дзеркала тижня»...

Двопалатний парламент не призводить до федералізації країни, але сприяє стабілізації стосунків між гілками влади, заявив колишній голова Верховного суду України Василь Маляренко у статті для «Дзеркала тижня». На думку юриста, окремі політичні сили виступають проти двопалатного парламенту через страх перед відсутністю контролю над обома палатами.

«Заяви про те, що двопалатний парламент може призвести до федералізації та розпаду держави, є лукавими, — вважає Маляренко. — Польща, Чехія, Румунія, Франція та багато інших унітарних держав, створюючи двопалатні парламенти, не лякали своє населення федералізацією або розпадом держави, бо знали, що цей аргумент не підтверджений історією і є нікчемним».

На думку юриста, двопалатний парламент в Україні мав би стабілізуючий вплив на функціонування владних механізмів.

«Головна роль сенату в державі — стабілізуюча. Саме він стримує всі гілки влади від конфліктності і суперечок», — певен Василь Маляренко.

Доктор юридичних наук вважає, що друга палата парламенту могла б істотно зменшити кількість подань до конституційного суду.

«Сенат забирає «хліб» у конституційного суду. Мало в якій державі з двопалатним парламентом є такий масовий наплив подань до конституційного суду, як у нас. У зв’язку із цим зникає тяганина і невизначеність з нормативними актами, а відтак немає підстав для конфліктів між гілками влади», — заявив Маляренко.

Він переконаний, що основна причина неприйняття ідеї бікамералізму з боку головних політичних сил в Україні полягає в їхньому небажанні можливої втрати контролю над обома палатами законодавчого органу.

«Чому основні політичні сили в Україні не бажають двопалатного парламенту? Тому що вони не бачать своєї вигоди в ньому. Вони таким чином втрачають владу, свій вплив на процеси, які відбуватимуться в країні, оскільки не зможуть одночасно контролювати обидві палати», — вважає юрист.

Детальніше читайте у статті Василя Маляренка «Чи веде двопалатний парламент до федералізації держави?» у свіжому номері «ДТ».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі