ЄЕП: принципові розбіжності зберігаються

Поділитися
Національний координатор від Білорусі на переговорах щодо формування Єдиного економічного прост...

Національний координатор від Білорусі на переговорах щодо формування Єдиного економічного простору (ЄЕП) Євген Синявський констатує принципові розбіжності між Білоруссю, Росією, Казахстаном, з одного боку, і Україною — з другого в частині створення митного союзу та формування наднаціональної регулюючої комісії і наднаціонального органу з вирішення спорів.

Як заявив у п’ятницю «Інтерфаксу» Є.Синявський, який бере участь у засіданні Групи високого рівня (ГВР) ЄЕП у Мінську, Київ мотивує свою позицію тим, що створення митного союзу накладає відповідні зобов’язання на його учасників. Тим часом Україна декларує стратегічний курс на євроінтеграцію.

У результаті Білорусь, Росія і Казахстан на сьогодні узгодили пакет із 43 документів, що ляжуть в основу митного союзу і будуть винесені на розгляд глав держав.

У свою чергу, Київ визначив для себе участь у 26 документах, які не стосуються митного союзу, але переважно ув’язані зі створенням зони вільної торгівлі. «Це одностороння пропозиція України, решта учасників ЄЕП її не підтримали», — наголосив Є.Синявський.

Він зазначив, що перспективи подальшого формування правової бази ЄЕП залежать від формату участі України. «Сьогодні ми прийшли до того, що потрібно доповідати про ситуацію президентам, і лише після розв’язання проблеми повноформатної участі України у співтоваристві розпочнеться фінішний процес використання підготовлених документів», — сказав він.

Водночас, запевнив він, експерти ГВР ЄЕП завершують процес переговорів щодо міграційних угод — готуються три документи, які регулюватимуть переміщення громадян у межах ЄЕП. «Узгодження документів відбувається у робочому порядку, і тут ми не бачимо великих проблем», — додав Є.Синявський. Проте, за його словами, сторони поки що не можуть узгодити термін перебування громадян без реєстрації. Так, білоруська сторона пропонує обмежити термін перебування на своїй території громадян інших держав ЄЕП 30 днями, Україна наполягає на тому, що цей термін має становити 90 днів. Є.Синявський наголосив, що «регулювання процесу переміщення робочої сили, за логікою, є останнім етапом інтеграції після врегулювання проблем переміщення товарів, послуг, капіталу».

Він повідомив, що після засідання ГВР главам держав ЄЕП буде внесено на розгляд 61 угоду.

Є.Синявський пояснив, що напередодні експерти узгодили 11 документів, які охоплюють технічне регулювання торгових відносин, конкурентної політики, митного оформлення, банківської сфери та бюджетного процесу.

«Загалом можна сказати, що нині Білорусь, Росія і Казахстан вже узгодили 2/3 з пакета 93 угод, які стосуються формування ЄЕП. Із Україною узгоджено лише 29 документів, причому деякі з них є додатковими й допоміжними», — зазначив Є.Синявський.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі