ДЖОН ХЕРБСТ: В ІНТЕРЕСАХ УКРАЇНИ НЕ УСКЛАДНЮВАТИ ЄВРОАТЛАНТИЧНУ ІНТЕГРАЦІЮ - Політика - dt.ua

ДЖОН ХЕРБСТ: В ІНТЕРЕСАХ УКРАЇНИ НЕ УСКЛАДНЮВАТИ ЄВРОАТЛАНТИЧНУ ІНТЕГРАЦІЮ

19 вересня, 2003, 00:00 Роздрукувати Випуск №36, 19 вересня-26 вересня

Входження України в Єдиний економічний простір не повною мірою відповідає її інтересам, заявив на своїй першій прес-конференції посол Сполучених Штатів в Україні Джон Хербст...

Входження України в Єдиний економічний простір не повною мірою відповідає її інтересам, заявив на своїй першій прес-конференції посол Сполучених Штатів в Україні Джон Хербст. На його думку, виникає сила-силенна запитань: допоможе це чи, навпаки, заважатиме Україні приєднатися до різних міжнародних організацій.

«Справа уряду України вирішувати, які кроки робити щодо Єдиного економічного простору. Але я гадаю, потрібно уважно подивитися на наслідки цих кроків і чи вписуються вони в прагнення України інтегруватися в євроатлантичне співтовариство. В інтересах України — не робити таких кроків, які ускладнювали б цю інтеграцію», — сказав американський дипломат.

Водночас Джон Хербст зауважив: «США повністю підтримують прагнення України стати членом євроатлантичного співтовариства і приєднатися до світової економічної спільноти. Ми тісно співпрацюємо з урядом України, щоб сприяти її входженню в СОТ».

Одночасно Джон Хербст заявив, що американські війська не будуть розміщені на українській території, як це було в Узбекистані під час його роботи в цій країні на посаді посла, і було обумовлено сформованою на той момент ситуацією. «Тому я вважаю дивним припущення людей, котрі вважають, що коли під час моєї роботи там було розміщено війська, то під час моєї роботи в Україні тут також будуть розміщені американські війська», — підкреслив Джон Хербст.

Крім того, відповідаючи на прес-конференції на запитання журналістів, американський посол сказав, що Сполучені Штати закликають Україну якомога швидше притягти до відповідальності причетних до смерті журналіста Георгія Гонгадзе. «Є багато запитань без відповідей щодо загибелі Георгія Гонгадзе. І ми хотіли б, щоб ці питання були вирішені і щоб ті, хто винний у цій смерті, були притягнуті до відповідальності», — зауважив він.

Також посол відзначив, що США стурбовані зазіханням на свободу преси в Україні. За його словами, багато впливових людей сьогодні намагаються діяти старим шляхом і за допомогою методів, які застосовувалися за радянських часів. «Вся трагедія полягає в тому, що в людей, у котрих є зброя в руках, виникає бажання вбивати журналістів», — додав Джон Хербст.

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №34, 14 вересня-20 вересня Архів номерів | Зміст номеру < >
Вам також буде цікаво