Джемілєв надав «аналітику СБУ» з висновками про небезпеку Меджлісу (документ) - Політика - dt.ua

Джемілєв надав «аналітику СБУ» з висновками про небезпеку Меджлісу (документ)

6 грудня, 2011, 11:13 Роздрукувати

Служба безпеки України доповідає президенту України про високий рівень інтересу зарубіжних спецслужб до Меджлісу кримськотатарського народу, який також є фактично єдиною опозиційною силою влади на території Криму, і пропонує у зв'язку з цим підтримувати альтернативні Меджлісу організації.

© avdet.org

Про це йдеться в документі, який народний депутат України і голова Меджлісу кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв називає інформаційно-аналітичною запискою СБУ, «яка кладеться на стіл президенту». Електронну версію тексту документа Мустафа Джемілєв надав ZN.UA, виконавши обіцянку документально підтвердити свої спостереження про те, що цілі і методи щодо розколу кримськотатарського народу і меджлісу у ФСБ і СБУ збігаються.

Наданий текст має заголовок — «Інформаційно-аналітичний огляд основних подій у кримськотатарському середовищі за травень 2011 року в АРК». Він містить детальний перелік подій, заходів, а також зустрічей керівництва Меджлісу з різними діячами — представниками дипломатичних представництв зарубіжних країн, міжнародних інституцій і різних громадських організацій. В огляді також міститься контент-аналіз публікацій на сайті опозиційної Меджлісу організації «Себат», яка активізувала в останні місяці свою діяльність. В кінці розділів огляду містяться висновки та рекомендації.

Наприклад, через те, що Крим входить до сфери стратегічних інтересів багатьох країн, у наданому М.Джемілєвим документі здійснюється прогноз щодо посилення інтересу до Меджлісу з боку спецслужб світу.

У документі вказується, що Меджліс продовжує вимагати проведення Міжнародного форуму з питань відновлення прав кримськотатарського народу на своїй батьківщині, «при цьому використовує фактор шантажу в частині загрози іміджу України як демократичної держави на світовому рівні». «Відповідно до прогнозів, наданих раніше, Міллі Меджліс продовжує практику, спрямовану на посилення тиску міжнародних правозахисних організацій на уряд України, вимагаючи фінансування заходів з облаштування репатріантів та прийняття низки офіційних документів», - йдеться в документі.

В огляді констатується посилення «контролю і тиску» окремих закордонних організацій на інформаційне поле Криму, зокрема, на кримськотатарські засоби масової інформації завдяки фінансовій та технічній підтримці, що надається для розвитку національних ЗМІ програмою IREX.

На думку авторів аналітичного огляду, особливого контролю також вимагає ситуація з «відвертим спілкуванням і встановленням контактів випускників військових спецустанов» Франції і Великобританії з представниками Меджлісу, яка є безпрецедентною.

Посилаючись на думку експертів і деяких керівників кримськотатарського руху, автори огляду також приходять до висновку, що ситуація у відносинах влади автономії і кримських татар у травні знову зайшла в глухий кут. «Кримська влада, передусім Рада міністрів АРК, вичерпала всі діалогові аргументи в частині володіння ситуацією і залишила за собою тільки силові методи (примусове звільнення самовільно захоплених ділянок). Але для таких рішучих дій кримська влада не має ані політичної волі, ані підтримки та погодження з вищим керівництвом, яке також не вирішило, яку політику проводити щодо депортованих». Цим, на думку авторів аналітичного огляду, пояснюється повна відсутність фінансування заходів з облаштування депортованих у 2011 році (23 млн грн з державного бюджету України, із них 20 млн грн на капітальні вкладення, 3 млн грн — соціально-культурні потреби репатріантів).

В інформаційно-аналітичному огляді викладається історія виникнення нової опозиційної меджлісу організації «Себат», аналіз інформації про яку приводить авторів документа до висновку про «потужний інформаційний ресурс, людський і фінансовий (наявність земельних ділянок) потенціал» новоствореного руху.

«Ці фактори будуть сприяти перетворенню «Себата» з ініціативної групи із самозахоплення на вагому опозиційну Меджлісу організацію, добре структуровану і не причетну до корупційних скандалів і представництва у владі», - йдеться у висновках огляду.

Нагадаємо, раніше голова Меджлісу Мустафа Джемілєв заявляв про те, що ФСБ виділяє на діяльність проти Меджлісу і для здійснення розколу серед кримських татар близько 20 млн дол. В інтерв'ю ZN.UA він також розповів, що багато завдань, поставлених в плані ФСБ, перегукуються з аналітикою СБУ, яку кладуть на стіл президенту.

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №39, 19 жовтня-25 жовтня Архів номерів | Зміст номеру < >