"Дзеркало тижня – 2017": найкращі тексти року, що минає

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
"Дзеркало тижня – 2017": найкращі тексти року, що минає © DT.UA
Десятка найкращих матеріалів видання за рік, що минає.

За минулий рік "Дзеркало тижня" опублікувало 1612 матеріалів. На підставі кількості переглядів і відгуків ми відібрали десятку найкращих.

1) Юлія Мостова "Не зрікаються в любові"

"Я хочу поїхати. Кудись туди, на Захід, услід за мільйонами беручких, працьовитих, підприємливих, розумних. За мільйонами тих, хто сподівався й навіть боровся, але втомився. Хто віддав перевагу своєму вітрячку перед донкіхотством. Хто слав гроші сюди, а тепер забрав дітей і відчалив, кинувши стареньких та фразу на прощання: "Життя одне, і йде воно в один бік"…

Я хочу втекти. Але! Так, ви маєте рацію, - я залишуся.

Тому що найтемніше перед світанком. А я знаю, що він почнеться ще в цьому десятилітті. Не запитуйте, звідки. Просто знаю, і все…"

2) Сергій Рахманін "Двоє на дірявому даху"

"Двом "дилерам надій" неминуче стало б тісно на одному ринку збуту. Хоча товар вони реалізовували абсолютно різний - один снодійне, другий - стимулююче. Втім, обидва видавали свій контрафактний продукт за ефективне спраговгамувальне.

Тільки глибоко наївна людина могла повірити, що народжений безкришним здатен довго ходити в підлеглих у природного кришувальника. Їхній конфлікт був питанням часу…."

3) Валерій Грузін "Куди поділися кияни?"

"Колись Київ самопроголосив себе найзеленішою столицею Європи, хоча загальна площа зелених насаджень становить 7 900 га з 83 600 га (хороший показник, але далеко не "най"). Відлуння цього міфу ні-ні та й прориваються в алілуйних епітафіях за нашим Містом. Було та загуло: острівці зелені один по одному зникають під камінними плитами забудов, місто стало якимось брудним, курним, заваленим сміттям. Цього року кияни особливо гостро відчули наслідки цього процесу…"

4) Олександр Пасхавер "Вибір волі"

"А був саме вибір долі. Ми мали піти від євразійської цивілізації до європейської. Така різка зміна цивілізаційного стану - неймовірно складна річ. Ризики колосальні. Ніхто успіху не гарантує. Це - зміна соціального порядку, кардинальна зміна життя. Якщо вийде, то це називається революція. А якщо не вийде, то - заколот, переворот тощо. Поки ми не програли, ми називаємо це революцією. І це пояснює дуже багато чого з того, що з нами відбувається…"

5) Юлія Мостова "Рюкзаки з подвійним дном"

"Обговорення непростих стосунків президента і міністра внутрішніх справ останнім часом стало мейнстримом. Хоча насправді вони ніколи не були простими. Аваков безперечно єдиний дорослий міністр у постмайданних урядах. Досвідчений апаратник, інтриган, бізнесмен. Це не Яценюк, якого завжди за руку тримав хтось зі старших товаришів…"

6) Оксана Сироїд "Скальпель"

"А ще блокада продемонструвала, що в Україні не діє жоден державний інститут, який мав би гарантувати безпечність як товарів, так і людей, котрі потрапляють на територію України через лінію зіткнення. Прикордонна служба, митниця, Служба безпеки не мають ані достатніх повноважень, ані завдання контролювати те, що везуть. Кілька прикордонників з песиком на сотні вагонів за день - це ще один доказ того, що "кінцеві бенефіціари" (замовники і постачальники товарів по обидва боки лінії фронту) довіряють один одному і мають достатньо влади, аби гарантувати відсутність будь-якого державного контролю…"

7) Сергій Рахманін "Курт Волкер: "США можуть сказати Путіну: якщо хочете - ми можемо допомогти, якщо не хочете - ми можемо гарантувати, що вам стане гірше"

"Я думаю, не слід розраховувати, що нам колись удасться примусити Росію робитиме те, чого вона не хоче. Отже, як варто діяти? Потрібно зробити так, щоби Росія захотіла. Щоби Росія зрозуміла: йдеться про найкращий спосіб захистити її, Росії, власні інтереси.

Росія спробувала з допомогою сили залишити Україну у сфері своїх інтересів. Проте вторгнення й окупація призвели до зворотного ефекту. Росіяни отримали не те, чого хотіли"

8) Володимир Горбулін "Цінності суспільства" і "гібридний мир": криза моделі захисту"

"Парадоксально, але гібридна війна стала каталізатором дуже важливої і принципової для подальшого розвитку "демократичного проекту" дилеми, вирішення якої призведе або до тихого "відходу з арени" світової політики Заходу на користь більш нахабних і безпринципних противників, або стане початком результативної відповіді й повернення всього на круги своя. Та навіть це повернення не буде простим і лінійним…"

9) Володимир Горбулін "Ось будинок, який будує Трамп…"

"Єдиним же реальним суперником США на міжнародній арені залишається Китай. І, за великим рахунком, коли йдеться про якусь "Велику угоду", її мету слід описувати зовсім не як переділ "сфер впливу" між США і Росією, а як формування певного нового статус-кво у відносинах між США і Китаєм, а також Росією і Китаєм…"

10) Юрій Бутусов "Катастрофа в Калинівці: вибух, якого чекали"

"Для порівняння: з арсеналу Калинівка за чотири роки війни (2014-2017 рр.) було поставлено на фронт і бойову підготовку армії близько 24 тис. тонн боєприпасів. Тобто, навіть за мінімальними оцінками, збитки від вибуху перевищують весь обсяг поставок снарядів і мін з арсеналу за чотири роки війни. Це величезна цифра, адже знищені снаряди з Калинівки в умовах Мінських обмежень могли б закрити потреби всього фронту АТО, а також усі потреби в боєприпасах для бойової підготовки армії…"

Поділитися
Підготував/ла Ирина Знась
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі