Двері зачиняються

Поділитися
Прийом нових країн у Європейський Союз має бути припинений доти, доки не буде знайдено вихід із глухого кута, що виник навколо єдиної Європейської конституції, вважає Європейська комісія — виконавчий орган ЄС...

Прийом нових країн у Європейський Союз має бути припинений доти, доки не буде знайдено вихід із глухого кута, що виник навколо єдиної Європейської конституції, вважає Європейська комісія — виконавчий орган ЄС.

Проект конституції, який включає новий механізм прийняття рішень у Союзі розширеного складу, був відкинутий на референдумах французами та голландцями.

У підготовленій ЄК доповіді про стратегію розширення ЄС підкреслюється, що конституційна реформа необхідна для забезпечення ефективності прийняття рішень 27 країнами-членами, включаючи Болгарію та Румунію, рішення про прийом яких 1 січня 2007 року вже прийнято, передає «Інтерфакс-Україна». Навпаки, вже наступному найбільш імовірному кандидату — Хорватії — доведеться чекати, доки керівництво ЄС не дасть ради історії з єдиною конституцією, кінця якій поки ніхто не бачить.

Минулої середи Єврокомісія оголосила список країн-кандидатів на вступ у Євросоюз. Поряд із Туреччиною член Європейської комісії, відповідальний за розширення, Оллі Рен назвав у їхньому числі також Хорватію, Македонію, Албанію, Боснію та Герцеговину, Чорногорію та Сербію, включаючи Косово. Строки вступу цих країн до ЄС не встановлено, повідомляє «Інтерфакс».

«Шлях до вступу в ЄС лежить через реформування по суті. Це не прогулянка парком», — додав відповідальний за розширення ЄС.

О.Рен відзначив «великий прогрес» у проведенні реформ Хорватією, яка рік має статус країни-кандидата. Однак, сказав він, «потрібні додаткові зусилля, особливо в реформуванні судової системи, боротьбі проти корупції й економічних реформ».

«Колишня югославська республіка Македонія, яка торік у грудні набула статусу кандидата, за рік просунулася вперед, але темпи руху повільні», — констатував він.

«Албанія минулого літа підписала угоду про стабілізацію й асоціацію (типовий документ ЄС для бажаючих вступити до нього Балканських країн. — ІФ). Тепер їй потрібно виконати цю угоду», — сказав Рен.

«Боснія та Герцеговина дещо просунулася на шляху до європейських стандартів. З технічного погляду переговори щодо угоди про стабілізацію й асоціацію з нею можуть бути завершені незабаром, але її підписання стане можливим лише при виконанні ключових пріоритетів», — зауважив він, не вдаючись у деталі.

«Чорногорія в результаті проведеного в травні референдуму стала незалежною державою, і Єврокомісія розпочала з нею окремі переговори щодо угоди про стабілізацію й асоціацію у вересні, — нагадав Рен. — Але новій державі потрібно ще багато зробити для зміцнення своїх державних інституцій, аби така угода могла бути виконана».

«У Сербії відбулися надихаючі зміни, — заявив член Єврокомісії. — Відділення Чорногорії відбулося м’яко і без проблем — відповідно до міжнародних правил, економічна ситуація поліпшилась, і Сербія продемонструвала дієвість своїх державних інституцій. Тому вона має всі можливості наздогнати інших кандидатів — сусідів по регіону, щойно виконає умови Міжнародного трибуналу щодо колишньої Югославії».

«Наша доповідь також показує значний ступінь підтримки ЄС у Косово. Єврокомісія виробить свою позицію стосовно краю після того, як буде закінчено процес визначення статусу Косово. Вона зробить усе, щоб утримати Косово стабільним і на правильному шляху реформ», — підсумував О.Рен.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі