Дружба без рожевих окулярів

Поділитися
Міністр закордонних справ України Борис Тарасюк заявив, що Україна не бачить перспектив в існуванні Співдружності незалежних держав...

Міністр закордонних справ України Борис Тарасюк заявив, що Україна не бачить перспектив в існуванні Співдружності незалежних держав. «Ми ставимо під сумнів саму перспективу існування й діяльності СНД», — підкреслив міністр у четвер на прес-конференції, присвяченій Дню працівників дипломатичної служби. Глава українського зовнішньополітичного відомства також зазначив: протягом 2005 року Україна робила спроби активізувати діяльність цієї організації, проте її конструктивні пропозиції довели, що ця структура не є ефективною.

Водночас Борис Тарасюк визнав існування складностей в україно-російських відносинах. «Я не хочу, щоб ситуація, пов’язана з розвитком відносин із Російською Федерацією, вимальовувалася лише в рожевих тонах. Звісно, є труднощі на російському напрямі», — сказав Борис Тарасюк. Водночас він підкреслив, що не хотів би драматизувати проблеми, серед яких останнім часом дедалі більшу увагу привертає газова. «Я не маю жодних сумнівів, що й цю проблему буде розв’язано. І справа, напевно, не в сумах... Справа в підходах, які демонструють наші партнери», — цитує главу зовнішньополітичного відомства агентство «Інтерфакс-Україна».

Міністр заявив: Україна підтверджує своє прагнення розвивати «партнерські, дружні, добросусідські відносини з Росією» на рівноправних умовах. «Але ми ніколи не сприймемо шантаж і тиск, які скоріше нагадували в минулому спроби самоутвердитися, ніж виважено проводити політику серйозного міжнародного гравця», — додав він. Борис Тарасюк із прикрістю зазначив: «…конфронтаційна лінія, простежувана в діях і заявах деяких російських політиків, звісно, звужує можливості для нормального діалогу». Глава зовнішньополітичного відомства також заявив, що вважає передчасним можливе використання механізмів Будапештського меморандуму в зв’язку з економічним тиском на країну.

Крім того, міністр закордонних справ України вважає неприпустимим пов’язування перспективи перегляду умов перебування Чорноморського флоту Росії на українській території з заявами про підвищення ціни на російський газ. Він підкреслив: ця проблема має розв’язуватися «не шляхом гучних заяв у пресі, а наполегливою роботою делегацій». Борис Тарасюк зауважив, що в української сторони є підстави говорити про невиконання російською стороною повною мірою своїх зобов’язань у рамках двосторонніх угод щодо базування ЧФ РФ у Криму. «Ми в МЗС констатуємо: на відміну від України, яка виконує свої зобов’язання з двосторонніх угод, російська сторона багато в чому не виконує», — сказав Борис Тарасюк, зазначаючи, що це стосується умов оренди, незаконного використання земельних ділянок і будинків, наданих для діяльності ЧФ РФ. «Для потреб Чорноморського флоту, а не для проведення бізнес-діяльності», — пояснив глава зовнішньополітичного відомства.

Крім того, глава українського МЗС спростував думку про надзвичайну залежність України від Росії. «Україна залежить від Росії настільки ж, наскільки й Росія від України», — підкреслив він. Коментуючи ж заяви Володимира Путіна про те, що 2005 рік став роком втрачених можливостей для україно-російських відносин, Борис Тарасюк не погодився з цією думкою, підкресливши: це — оцінка однієї зі сторін, «від якої залежить, щоб цей рік не був роком втрачених можливостей». При цьому він зауважив: українські політики «удвічі частіше відвідували Москву, ніж це було в зворотному напрямку».

Глава українського зовнішньополітичного відомства також зазначив: нинішнього року Україні й Росії вдалося активізувати торгово-економічні відносини, і товарообіг між двома країнами за дев’ять місяців поточного року зріс на 17% порівняно з аналогічним періодом минулого року. Як позитивні досягнення в розвитку двосторонніх відносин Борис Тарасюк назвав початок роботи міждержавної комісії «Ющенко—Путін», активізацію переговорів з делімітації морських просторів між двома державами, початок процесу демаркації державного кордону, а також просування в переговорах про підписання угоди про реадмісію.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі