«ДРУГЕ ПРИШЕСТЯ МОСКАЛЯ» В ЗАКАРПАТТЯ ЗАВЕРШИЛОСЯ

Поділитися
Не пройшло і півтора року, як у Закарпатті знову змінився губернатор. Геннадій Москаль, який обійняв посаду голови облдержадміністрації торік на початку літа, звільняє її для свого наступника...

Не пройшло і півтора року, як у Закарпатті знову змінився губернатор. Геннадій Москаль, який обійняв посаду голови облдержадміністрації торік на початку літа, звільняє її для свого наступника.

Що піде Москаль — говорили давно і багато. Ось лише не могли точно сказати, коли. Що ж до можливих наступників, то з призначенням на посаду голови президентської адміністрації Віктора Медведчука найбільш реальними видавалися перспективи Івана Різака. Називали, правда, і ще кілька прізвищ: і голови ЦВК Михайла Рябця, який родом із Закарпаття, і директора асоціації «Закарпатсадвинпром» Володимира Гісема, і голови облради Миколи Андруся. Все ж переміг у цьому невидимому змаганні кандидатів на губернаторство перший у списку Іван Різак. Його, голову облорганізації СДПУ(о), активно підтримував сам Віктор Медведчук.

Багато хто віддає належне Москалеві за його вміння вести корабель адміністрації тихо, без скандалів. Зрештою, навіть той факт, що він наголошував на своїй безпартійності, стверджуючи, що для нього «всі однакові», теж багато важив. У найбільш відповідальні моменти губернатор завжди опинявся на боці тих сил, за якими стояв Президент. Це теж показово.

Помітних зрушень за минулі місяці в економіці не спостерігалося, але і очевидних провалів не зафіксовано. Закарпаття все ще належить до регіонів, не розбещених увагою іноземного інвестора. Хоча область часто відвідували потенційні інвестори, заявляли про наміри, вкладати гроші в його економіку вони не поспішали. Попри прикордонне розташування (сусідство з чотирма державами) та зручне географічне положення між заходом та сходом Закарпаття за обсягом вкладених інвестицій далеко не на перших позиціях в Україні. Більшість гучних проектів щодо співпраці з іноземними фірмами-виробниками, про які ми читали в пресі, поки що — декларації про наміри. Для населення краю, як і раніше, основним засобом існування є трудова міграція за межі області, насамперед за кордон.

Що ж до економічних успіхів Москаля, відомим його досягненням стало деяке зменшення цін на хліб та хлібобулочні вироби. Вони тепер у Закарпатті коштують приблизно стільки ж, скільки й у інших областях. Зате домогтися подешевшання паливно-мастильних матеріалів попри всі свої намагання губернатор не зміг. Закарпатці досі їздять на чи не найдорожчому бензині в Україні.

У царині культури Геннадій Москаль залишив позаду усіх своїх попередників, разом узятих. При ньому започатковано близько десятка нових фестивалів по всій області. Місцями проведення були Синевирське озеро, символічний центр Європи у Рахівському районі, вулиці Ужгорода в пору, коли на них цвітуть сакури. Обласний фестиваль вина та схожі дійства чи не в кожному райцентрі, в селищах та селах — теж ініціатива Геннадія Геннадійовича. Не було йому рівних серед попередників і в намаганні утвердити імідж Закарпаття як туристичного регіону. Кілька днів тому завершився резонансний міжнародний ярмарок «Турєвроцентр — Закарпаття». Губернатор активно рятував замки та дерев’яні церкви — пам’ятки історії та архітектури. А скільки пам’ятників відомим діячам Закарпаття та його захисникам відкрилося за безпосередньої участі губернатора!

«Лебединою піснею» Геннадія Геннадійовича стало видання унікальної книги — «Писанки Українських Карпат». Чотирнадцять років вона, вже набрана і зверстана, пролежала у видавництві в Ужгороді, аж поки дочекалася виходу в світ. Кошти, близько 100 тис. грн., взято не з бюджету: їх вишукав сам Геннадій Москаль, домовившись зі спонсорами. Видання планують висунути на здобуття Національної премії ім. Тараса Шевченка.

«Період Москаля», власне, його «друге пришестя» запам’ятається ще й активною підтримкою губернатором блоку «За єдину Україну!» на виборах до Верховної Ради та кандидата на посаду Ужгородського міського голови Віктора Погорєлова. Залишив він свою «зарубку» і в мас-медіа. Ще під час першої поїздки в регіон, очолюючи управління внутрішніх справ Закарпатської області, Геннадій Геннадійович започаткував газету «Відомості міліції». А тепер йому завдячує своїм відродженням ще й «Закарпатська правда», на сторінках якої він регулярно виступав.

Наступник Москаля — народний депутат України, голова Закарпатської облорганізації СДПУ(о) Іван Різак — аж ніяк не новачок на державній службі: коли головою облдержадміністрації Закарпаття був Віктор Балога, він обіймав посаду його заступника. Був змушений розпрощатися з цим кріслом через, згідно з тодішнім формулюванням, «скорочення посади». А у парламенті, до якого він був нещодавно обраний за партійними списками, Іван Михайлович очолював природоохоронний комітет. Тепер Різак повернувся в облдержадміністрацію «на коні».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі