ДОСЛІДЖЕННЯ НГОСФЕРИ - Політика - dt.ua

ДОСЛІДЖЕННЯ НГОСФЕРИ

19 грудня, 2003, 00:00 Роздрукувати Випуск №49, 19 грудня-26 грудня

Недержавні громадські організації України в основному займаються розробкою та реалізацією освіт...

Недержавні громадські організації України в основному займаються розробкою та реалізацією освітніх програм, збором і поширенням інформації, наданням гуманітарної та соціальної допомоги, а також захистом інтересів певних груп населення.

Такими є результати дослідження «Громадянське суспільство в Україні — 2003 рік», проведеного фондом «Демократичні ініціативи» та фірмою СОЦІС на замовлення Світового банку.

«Отримана інформація стала одним з інструментів, який активно використовується СБ при розробці нової Стратегії допомоги Україні на 2004—2007 роки», — зазначається в прес-релізі банку.

За даними дослідження, основними джерелами фінансування НГО є благодійні внески українських бізнесменів (це джерело серед інших назвали 52% респондентів), закордонні гранти (44%), членські внески (34%), бюджетне фінансування (15%) і гранти від українських донорів (9%).

Дослідження показало, що більшість НГО конструктивно співробітничають із центральними і місцевими органами влади (78%). У конфлікті з владою — 5% НГО, а не мають із нею контактів — 16%.

Водночас, досить високим є рівень контактів НГО з бізнесом. Регулярні контакти з бізнесом мають 25% респондентів, періодичні — 44% і тільки 26% таких контактів не мають.

НГО активно співпрацюють як із міжнародними (57%) та українськими донорами (37%), так і Світовим банком (14%). Причому, із міжнародними донорами більше співпрацюють у центрі і на сході країни; з українськими фондами — на заході та півдні, а з СБ — у Києві.

На презентації результатів дослідження голова фонду «Демініціативи» Ілько Кучерів зазначив, що дослідження «вийшло дуже цікаве» і його результати показують, що громадянське суспільство в Україні активно розвивається, громадські організації не просто існують, але стали великою складовою життя країни.

За його словами, 1992 року в Україні було зареєстровано 600 громадських організацій, тоді як нині їх, за різними оцінками, близько 50 тисяч.

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №38, 12 жовтня-18 жовтня Архів номерів | Зміст номеру < >
Вам також буде цікаво