«Дорожній контроль» передав керівництву МВС інформацію про порушення особового складу - Політика - dt.ua

«Дорожній контроль» передав керівництву МВС інформацію про порушення особового складу

21 лютого, 2011, 00:28 Роздрукувати

Члени громадської організації «Дорожній контроль» передали міністрові внутрішніх справ України Анатолію Могильову та прокуророві Одеської області Ігорю Проценку заяву, в якій розповідають про протиправні дії співробітників органів внутрішніх справ щодо одеського автомобіліста Дмитра Говердовського. Про це повідомив Олександр Славський - адвокат 27-річного автомобіліста.

Автомобіліста зупинили інспектори ДАІ 12 лютого о 3.30 в Одесі поруч з перехрестям вулиць Новосельського й Преображенської. Як вказано в заяві громадської організації, під час чього працівники ДАІ «зупинили свій службовий автомобіль безпосередньо на перехресті, чим створили перешкоди дорожньому руху та загрозу скоєння ДТП».

Згідно із заявою, вже «цими діями співробітники міліції порушили п.15.9 Правил дорожнього руху та п.15.3 наказу МВС України № 111 від 27.03.2009 року».

Далі, «порушуючи конституційні права громадянина на свободу пересування й особисту недоторканність, працівники міліції доставили водія в Портофранківське відділення Приморського РВВС Одеси, ссилаючись на підозру щодо використання фальшивої довіреності на право керування транспортним засобом».

Проте «протокол про затримання, всупереч вимогам ст.261 КУпАП, не оформляли. Хоча громадянина Д. ГОВЕРДОВСЬКОГО у відділенні міліції утримували до 12-ї години, на цей час суддя Приморського райсуду Одеси Віктор ІВАНОВ призначив розгляд справи про адміністративне правопорушення».

Крім того, після доставки водія у відділення, правоохоронні органи не провели жодної перевірки щодо підозри про використання з боку Говердовського нібито підробленої довіреності. Згідно із законом вони повинні були провести таку перевірку, оскільки цього вимагає Кримінально-процесуальний кодекс України.

«Замість цього в приміщенні Портофранківського відділення міліції були складені адміністративні протоколи за ст.126 та 185 КУпАП», - йдеться у заяві.

Оскільки відсутні процесуальні документи про проведення перевірки фальшивості документа, то напрошується висновок, що «співробітники міськДАІ, сфальсифікувавши підставу для доставки Говердовського до відділення міліції, скоїли це протиправно», зазначають у громадській організації «Дорожній контроль».

У заяві, яку підписав адвокат Славський, Говердовський, його батько Микола Говердовський, інші учасники ГО «Дорожній контроль», також вказують, що після вилучення в автомобіліста документів на право керування автотранспортним засобом «працівники ДАІ вимагали від водія Говердовського проїхати у відділення міліції, підбурюючи у такий спосіб до скоєння правопорушення - керування транспортним засобом без документів на право керування».

У заяві йдеться, що Говердовського, всупереч вимогам ст.61 Конституції України, було притягнуто до відповідальності двічі - за одне і те ж діяння.

«У Портофранківському відділенні міліції на водія Говердовського склали протоколи за вчинення адміністративних правопорушень за ст.126 КУпАП за ненадання документів, які підтверджують право керування транспортним засобом, і за ст.185 КУпАП - за злісну непокору законним вимогам міліції у вигляді ненадання документів, що підтверджують право керування транспортним засобом».

Однак, ідеться в заяві, «Основний Закон визначає: ніхто не може бути двічі притягнений до юридичної відповідальності одного виду за одне й те саме правопорушення - тому дії працівників міліції та судді Іванова про притягнення до адміністративної відповідальності двічі за одне і те ж діяння суперечать чинній Конституції» .

У скоєнні зазначених дій, крім інспекторів ДПС, брала участь група посадових осіб, а саме заступник начальника відділу ДАІ Одеси підполковник Нікіфоров, заступник начальника Управління ДАІ Одеської області полковник Маломуж, відповідальний по відділу ДАІ Одеси підполковник Поліщук, відповідальний за Управління ДАІ Одеської області майор Кравчук, а також особи, які представилися відповідальними: Управління внутрішньої безпеки УМВС України в Одеській області й помічник відповідального за облУВС, заявляють у ГО «Дорожній контроль».

Крім того, сказано в заяві, «швидкість прибуття на місце зупинки автомобіля й організованість цієї групи вказує на те, що ця група посадових осіб діяла спільно, а, отже, - за попередньою змовою». Автори документа наполягають на проведенні прокуратурою і МВС «перевірки зазначених у документі фактів про скоєння злочину і притягнення до відповідальності осіб, які порушили чинне законодавство України і грубо проігнорували дотримання прав людини».

Нагадаємо: 12 лютого активіста громадської організації «Дорожній контроль» Говердовського, який зняв у Одесі відео про інспектора ДАІ й «телячому мову», затримали на п'ять діб за нібито фальшиві документи на автомобіль.

За матеріалами громадської організації «Дорожный контроль»

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №34, 14 вересня-20 вересня Архів номерів | Зміст номеру < >