Доповідь ОЕСР: Грецький уряд нездатний провести реформи - Політика - dt.ua

Доповідь ОЕСР: Грецький уряд нездатний провести реформи

8 грудня, 2011, 15:43 Роздрукувати

Організація економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР) вважає, що уряд Греції, який опинився на межі банкрутства, не здатний здійснити в країні реформи.

© flickr.com

«В центрального апарату в Афінах немає ні можливостей, ні здібностей реалізувати широкомасштабні реформи», - заявила в четвер, 8 грудня, газеті Die Welt керівник відділу ОЕСР з оцінки роботи урядових структур Керолайн Варлі. Вона нагадала, що експерти організації представили доповідь, в ході підготовки якої було перевірено всі 14 грецьких міністерств.

При цьому з'ясувалося, що прем'єр-міністр слабо контролює роботу підвідомчих установ. Так, якщо відомство федерального канцлера Німеччини постійно слідкує за роботою міністерств, то в Греції генеральний секретар кабінету приймає високопоставлених чиновників лише двічі на рік, і тривають ці зустрічі всього пару годин. Крім того, співробітники різних відомств практично не підтримують контактів один з одним. Досі не створені центральні бази даних і не налагоджений належним чином обмін інформацією. Законопроекти, як правило, готуються у вузькому колі без обговорення і дискусій.

Автори доповіді дійшли висновку, що уряд в Афінах не володіє достатньо ефективними інструментами для вирішення практичних задач. Залишає бажати кращого культура діловодства, а також здатність проводити узгоджену політику і контролювати виконання прийнятих рішень. Вирішити проблему можна лише шляхом докорінної реформи держапарату і зміни його структури, вважають експерти.

Повідомляючи про перші реакції на доповідь у керівництві Греції, агентство dpa відзначає, що документ охарактеризували як «цікавий». Водночас один з чиновників підкреслив, що країні потрібні пропозиції щодо конкретних рішень, а не констатація фактів.

За матеріалами: /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №47, 7 грудня-13 грудня Архів номерів | Зміст номеру < >