Допоможемо голодуючим Африки - Політика - dt.ua

Допоможемо голодуючим Африки

2 вересня, 2005, 00:00 Роздрукувати Випуск №34, 2 вересня-9 вересня

Генеральний секретар ООН Кофі Аннан на саміті ООН у Нью-Йорку у вересні має намір виступити з проп...

Генеральний секретар ООН Кофі Аннан на саміті ООН у Нью-Йорку у вересні має намір виступити з пропозицією вдесятеро збільшити обсяг надзвичайного фонду цієї організації для гуманітарних операцій у боротьбі з голодом на Африканському континенті, повідомляє Інтерфакс.

«За даними Світової продовольчої програми ООН, кожен третій житель Африки страждає від недоїдання. Щорічно на цьому континенті з причин, яким можна було б запобігти і які пов’язані головним чином із недостатнім харчуванням та голодом, підривають опірність організму, помирають сотні тисяч дітей», — зазначив К.Аннан в інтерв’ю газеті «Новые известия», опублікованому в четвер.

На його думку, «необхідне завчасне фінансування для того, щоб уряди, ООН і неурядові організації могли належним чином підготуватися й оперативніше направляти в зони лиха свій персонал». «Одна з моїх ключових пропозицій для зустрічі на вищому рівні, яка відбудеться у вересні, — заклик збільшити в 10 разів загальний обсяг коштів Надзвичайного фонду ООН, що дозволило б розгортати гуманітарні операції негайно», — підкреслив К.Аннан. Він вважає за необхідне «приділяти більше уваги запобіганню голоду».

«Полегшення тягаря заборгованості, збільшення обсягу допомоги і заходи, спрямовані на те, щоб зробити системи міжнародної і регіональної торгівлі більш прийнятними для бідних, — усе це може сприяти виробництву сільськогосподарської продукції на місцях», — підкреслив генсекретар ООН.

На думку К.Аннана, необхідно зміцнювати наявні в цьому регіоні потенціал і міжнародні структури. «Економічне співтовариство західноафриканських держав» демонструє дедалі більшу здатність вирішувати гуманітарні проблеми і долати загрози мирові й стабільності в регіоні. «Нове партнерство в інтересах розвитку Африки» забезпечує дедалі важливішу основу для співробітництва між африканськими країнами і двосторонніми та багатосторонніми донорами. Обидві ці організації заслуговують на ширшу міжнародну підтримку», — сказав К.Аннан.

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №39, 19 жовтня-25 жовтня Архів номерів | Зміст номеру < >
Вам також буде цікаво