До СПУ хочуть влитися 8 лівих партій - Політика - dt.ua

До СПУ хочуть влитися 8 лівих партій

29 вересня, 2011, 06:37 Роздрукувати

8 політичних партій лівого спектру ведуть перемовини з Соціалістичною партією України про об'єднання. Про це заявив заступник голови СПУ Денис Русак.

Про це повідомляє прес-служба партії.

Він зазначив, що Всеукраїнська партія «Діти війни» прийняла рішення про входження до СПУ. За його словами, на прикладі цієї партії стає очевидним, що «якщо метою в переговорному процесі з політичними лідерами інших партій ставляться не власні політичні амбіції і обов'язкове проходження до Верховної Ради, а ставиться мета координації та об'єднання зусиль проти антисоціальної політики влади, то процес перспективний і вдалий».

При цьому Д.Русак, додав, що «не важливо, скільки партій увійдуть до складу нової лівоцентристської сили, але ті, які увійдуть, дійсно вболівають за суспільство».

Політик не виключає, що до СПУ приєднаються не тільки партії, які «сповідують ліву ідеологію, а й, можливо, ліберальні партії, які розуміють, що ринок сам по собі нічого не регулює». Русак підкреслив, що під час об'єднання партій ті, які поділяють погляди соціалістів, «відпрацюють входження до СПУ».

Він зазначив, що у процесі перемовин про об'єднання політичних сил беруть участь партії «Народна влада», яку очолює Йосип Вінський, і «Справедливість», лідером якої є Станіслав Ніколаєнко.

На запитання щодо можливості об'єднання з партією Наталії Вітренко він заявив: «Ніякі перемовини з Прогресивною соціалістичною партією, яку очолює Наталія Вітренко, не ведуться». Д.Русак зазначив, що не відповідають дійсності твердження, що нібито об'єднання лівих сил здійснюється на противагу об'єднавчим процесам навколо Партії регіонів. «Процес про злиття лівих політичних сил ніяк не пов'язаний, він був логічним і починався ще до початку переговорних процесів у Партії регіонів», - сказав він. За його словами, в наступному парламенті має бути ліва партія, яка відстоювала б інтереси соціально незахищених людей. «До КПУ я ставлюся абсолютно скептично, бо мова йде про театральні дійства, які не спрямовані на захист інтересів пригнобленого класу», - підкреслив при цьому заступник голови СПУ.

Русак повідомив, що СПУ напрацювала «курс побудови нового соціалізму, де не тільки розглядається усунення поточних кризових явищ, а й аналізується перспектива того, що відбуватиметься у світовій економіці». Він зазначив, що СПУ виступає проти ініціатив уряду, які спрямовані на позбавлення «30% громадян України соціальних пільг», зокрема чорнобильців, афганців, дітей війни. За його словами, соціалісти і партія «Дітей війни» брали також участь у протестних акціях, де була вимога, щоб Верховна Рада України відхилила законопроект «Про гарантії держави щодо виконання рішень суду», де передбачено скасування пільг для найбільш соціально незахищених категорій громадян.

 

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №1282, 15 лютого-21 лютого Архів номерів | Зміст номеру < >